Koniec prázdnin i počasie kúpaliskám neprajú

Už od budúcej stredy zasadnú deti opäť do školských lavíc. Kúpaliskám v Košiciach tak klesne návštevnosť o viac ako polovicu. Žiaľ, ani počasie im zdá sa nepraje.

Valovičová Zuzana

Majitelia košických kúpalísk rátajú s tým, že už čoskoro budú musieť svoje prevádzky. Súvisí to najmä so začiatkom školského roka. Keďže veľkú časť návštevníkov kúpalísk tvoria deti, zasadnutím do školských lavíc už nebudú mať toľko času na zábavu a relax. Veľkou nevýhodou je aj zhoršené počasie, ktoré podľa odhadov meteorológov bude pokračovať aj na budúci týždeň.

Kúpalisko Triton v Košiciach si tohtoročnú sezónu pochvaľuje, vraj patrila k najlepším za posledné roky. Podľa riaditeľa Miestneho podniku služieb MČ Juh Michal Michalusa bude prvý september zrejme posledným, kedy bude kúpalisko v prevádzke: „K nám chodia predovšetkým školáci, a tým sa už začínajú povinnosti. Už teraz zaznamenávame nižšiu návštevnosť. Potom by sme zbytočne išli do straty.“

Košické kúpalisko Ryba sa tento rok z vyšších tržieb tešiť nemôže. Sezóna, aj napriek lepšiemu počasiu, bola porovnateľná s minuloročnou. Prevádzkar plážového kúpaliska Ryba Rastislav Földeš ešte o definitívnom zatvorení areálu nehovorí: „Uvidíme, ako bude ďalej. Keď bude záujem, tak to potiahneme, ale nie pre päť ľudí. Viacmenej je už po sezóne.“ Brány Mestskej plavárne v Košiciach sú otvorené pre plavcov po celý rok, od utorka sa ale skracuje prevádzkový čas o hodinu. Návštevníci sa teda mimo hlavnej sezóny môžu prísť kúpať do 18. hodiny.

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.