Práca

Košičania, pozitívne správy: Do mesta prichádza švajčiarsky gigant, toľkoto miest môže vzniknúť!

V metropole slovenského východu by mali pribudnúť stovky nových pracovných miest. Nové centrum zdieľaných služieb švajčiarskej spoločnosti má podľa plánov zabezpečovať účtovníctvo, podporu predaja a personálnu agendu všetkých pobočiek firmy v Európe.

Ilustračný obrázok k článku Košičania, pozitívne správy: Do mesta prichádza švajčiarsky gigant, toľkoto miest môže vzniknúť!
Zdroj: TASR

Švajčiarsky cementárenský gigant, spoločnosť Holcim, by mohol podľa zistení denníka Hospodárske noviny zamestnať celkovo až 200 ľudí v novom centre zdieľaných služieb – bude teda zabezpečovať účtovníctvo, podporu predaja a personálnu agendu. Najprv pre štyri krajiny a neskôr pre všetky európske pobočky Holcimu.

Firma síce mala na výber medzi viacerými krajinami, nakoniec si vybrala nás. „Košice sme vybrali zo šiestich miest z krajín strednej a východnej Európy. Kľúčovým faktorom bola kombinácia dostupnej a vzdelanej pracovnej sily či spolupráca s miestnymi školami“, zdôvodnil pre denník generálny riaditeľ pre strednú a východnú Európu Patrick Stapfer.

Fakt, že na Slovensko pomaly začali prúdiť centrá zdieľaných služieb, má okrem zvyšovania zamestnanosti ešte jedno pozitívum. Ide totiž o miesta s vyššou pridanou hodnotou.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie