Adam Stečák Futbal Šport

Košičania privítali v druhom zápase mužstvo Trebišova, FOTO

Košičania na domácom štadióne Lokomotíva v zápase získali povinné tri body.

Ilustračný obrázok k článku Košičania privítali v druhom zápase mužstvo Trebišova, FOTO
11
Zdroj: Adam Stečák

FC Košice – Slavoj Trebišov 2.2 (0:0,2:2)

II. kolo druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy malo na programe v piatok 26.7.2019 o 17:30 zápas medzi nováčikom v lige Košicami a Trebišovom.

Góly: 57. Zsigmont, 60. Gáll, 77. Kis, 81. Jano

Zostavy:

FC Košice: Fabini (B), Kačala, Karas, Kuc, Matta, Pavuk, Pilipcuk, Ristovski, Trebuňak, Vancak ©, Vyshnevskyi.

Slavoj Trebišov: Barbosa, Cicman ©, Harvila, Chovan, Ilinjo, Korijkov, Krazel, Leško(B), Mihálik, Novák, Zsigmont.

Obe mužstvá vstúpili do zápasu v pokojnom tempe. V úvode boli aktívnejší domáci Košičania, no po polovici prvého polčasu zvýšili svoju aktivitu aj hostia. V prvom polčase sa fanúšikovia gólu nedočkali.

Druhý polčas hrali obe mužstvá vo vysokom tempe. V 57. minúte otvoril skóre Trebišov gólom Zsigmonda. Už o 3 minúty stav vyrovnal domáci Gáll a hralo sa opäť odznova. V 77. minúte sa vedenia ujali Košice po góle Kisa, ktorý striedal v 76. minúte. Hostia na seba nenechali dlho čakať a v 81. minúte vyrovnali. O gól Trebišova sa postaral Jano. Záver zápasu už žiadnu drámu nepriniesol.

Zápas medzi Košicami a Trebišovom skončil nerozhodne 2:2 a oba tímy si z tohoto zápasu pripisujú do tabuľky po jednom bode. Košice sa po druhom ligovom zápase momentálne nachádzajú na 10. mieste a Trebišov 11. mieste.