Lenka Fedorová Rôzne Správy

Košičania s dobrým srdcom zbystrite: Na Severe sa koná zbierka

Rozlohou najväčšia mestská časť Košice-Sever organizuje v týchto dňoch zbierku, na ktorej môžete iným ľuďom darovať nepotrebné šatstvo, hračky či prádlo. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Košičania s dobrým srdcom zbystrite: Na Severe sa koná zbierka
Zdroj: TASR

Praskajú vám skrine vo švíkoch a vy neviete, čo s prebytočnými vecami? Využite ich zmysluplne. Darujte časť svojho šatníka tým, ktorým môžu urobiť veľkú radosť. Urobiť tak môžete v aktuálnej Jesennej zbierke, ktorá sa koná v MČ Sever.

Darovať môžete rôzne druhy oblečenia (dámske, pánske, detské) školské potreby, posteľnú bielizeň a uteráky.

„Mestská časť zároveň prosí o to, aby darcovia priniesli veci v zabalených igelitových vreciach resp. taškách,“ uvádza sa v pozvánke na Jesennú zbierku šatstva.

Využite tak možnosť pomôcť ľuďom, ktorí sú v materiálnej núdzi a vašu pomoc potrebujú. Nepotrebné veci môžete prísť darovať osobne do 6. októbra 2016 každý deň v čase od 8:00 hod. do 16:00. hod. na oddelenie sociálnych vecí Miestneho úradu mestskej časti Sever na Festivalovom námestí 2 v Košiciach.

„Z vyzbieraných vecí poputujú školské potreby a posteľné prádlo do Charitného domu sv. Alžbety, pánske a dámske oblečenie do útočišťa Samaritán na Zvonárskej ulici a detské veci budú venované Arciedéznej charite na Bočnej ulici v Košiciach,“ uviedla pre Košice24 Mgr. Zdenka Sloviková, vedúca odd. sociálnych vecí Miestneho úradu Košice-Sever.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM