Lenka Fedorová Futbal Šport

Košičania sa stali majstrami Slovenska v malom futbale

Najväčšia akcia v histórii SZMF pozná svojich víťazov. Najúspešnejším tímom v malom futbale sa stal ASGuard security Košice.

Ilustračný obrázok k článku Košičania sa stali majstrami Slovenska v malom futbale
9
Zdroj: Dušan Guman

V Považskej Bystrici sa v uplynulých dňoch uskutočnil šiesty ročník šampionátu v malom futbale. Úvodné kolá play off boli pohromou pre favoritov, víťazný pohár vybojoval staronový majster.

Finále spojilo šampióna z roku 2015 ASGuard security Košice a prešovský celok TO-DAY, U Capka. Východoslovenské derby dopadlo radostnejšie pre Košičanov, ktorí sa po víťazstve 2:0 tešia z celkového triumfu.

Košičania sa tak stali zároveň jediným tímom v histórii súťaže, ktorý na prvenstvo siahol druhýkrát.

„Boli sme svedkami najväčšieho a dovolím si povedať, že aj najkvalitnejšieho podujatia v histórii SZMF. Počas dvoch dní sme mohli vidieť, že na vrcholnej scéne malého futbalu sú rozdiely medzi tímami minimálne a favorita vopred len ťažko odhadnúť. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o MSR 2018 a najmä všetkým hráčom, ktorí prišli reprezentovať svoju ligu, či mesto a na ihriskách odovzdali všetko,“ povedal po skončení šampionátu prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik.

Zábery z podujatia si môžete pozrieť v našej fotogalérii.