Košičania ukázali veľké srdce: Primátorský punč zlomil všetky doterajšie rekordy!
Predaj primátorského punču na košických vianočných trhoch má už takmer 20-ročnú tradíciu, no ten posledný zlomil všetky doterajšie rekordy. Výťažok bude prerozdelený medzi vybrané organizácie, ktoré pomáhajú našim hendikepovaným a znevýhodneným. O to viac je potešujúca tohtoročná vyzbieraná suma.
Lahodný nápoj, viažuci sa k atmosfére Vianoc, na trhoch podával primátor Richard Raši spoločne s viceprimátormi, poslancami a ďalšími spolupracovníkmi. Vďaka patrí všetkým, ktorí svojim finančným príspevkom dopomohli k sume 19 533,62 EUR, čo je o 6 000 eur viac, ako doterajší najúspešnejší výťažok.
„Som veľmi rád, že v tomto meste žijú výnimoční ľudia, ktorí nie sú ľahostajní k osudu ostatných. Vládne medzi nami všetkými spolupatričnosť a citlivo vnímame tých, ktorí sú zraniteľnejší, nakoľko im život priniesol do cesty prekážky. Práve vďaka veľkému srdcu Košičanov bola vyzbieraná táto suma, za čo všetkým veľmi pekne ďakujem,“ uviedol primátor mesta Richard Raši.
Výťažok bude tentoraz prerozdelený medzi štyri organizácie: OZ pomocná ruka, ktorá pomáha ľuďom zbaviť sa závislosti, Lux Košice poskytujúca sociálne služby pre deti a mládež so zdravotným znevýhodnením, Facilitas starajúca sa o občanov s ťažkým zdravotným postihom a Usmej sa na mňa, ktorej prioritou je zabezpečenie kompletných rodín pre deti, ktoré toto šťastie nemajú.