Adam Stečák Hokej

Košičania v druhom domácom zápase naplno bodovali, FOTO

V treťom kolo slovenskej Tipsport ligy privítali Košičania na domácom ľade hokejistov Trenčína.

Ilustračný obrázok k článku Košičania v druhom domácom zápase naplno bodovali, FOTO
24
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – HK Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 2. Repe (Bezúch, Skokan), 10. Skokan (Suja, Slovák), 21. Chovan (Majdan) – 17. Valach (Bartovič, Radjenovic), 53. Lapšanský (Mikyska). Rozhodovali: Orolin, Baluška – Vyšný, Jedlička, vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3712 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Košarišťan – Kuch, Slovák, Čížek, Repe, Růžička, Zeleňák, Bučko – Majdan, Chovan, Haščák – Klhůfek, Skokan, Bezúch – Rapáč, Bortňák, Belluš – Milý, Suja, Jokeľ
HK Dukla Trenčín: Valent – Bokroš, Štach, Rajnoha, Starosta, Sládok, Kajínek, Stacha – Alderson, Mikyska, Lapšanský – Bartovič, Radjenovic, Valach – Chromiak, Coughler, Sojčík – Sádecký, Švec, Hlinka

Domáci sa do súpera pustili od úvodných minút a do vedenia išli už po 94 sekundách hry, keď nekrytý Repe otvoril skóre – 1:0. V 8. minúte nevyužil sľubnú príležitosť Haščák, na opačnej strane v oslabení nevyrovnal Sádecký, ktorý vystihol rozohrávku domácich.

V pokračujúcej presilovke síce domáci neskórovali, no v ich pokračujúcom tlaku Skokan prečítal skrumáž pred brankárom Valentom a upravil na 2:0. Hostia sa do súvislejšieho tlaku dostali až v 15. minúte počas presilovky. V nej mal sľubnú príležitosť mladík Chromiak, ale Košarišťana neprekonal. To sa podarilo o dve minúty Valachovi, ktorý dokončil akciu Bartoviča s Radjenovicom – 2:1.

Už po 18 sekundách druhej časti sa Košičania tešili tretíkrát, keď Chovan zakončil pohľadnú spoluprácu s Majdanom – 3:1. Hostia sa často dostávali pod tlak, v 23. minúte však mali aj šťastie, keď Chovan v presilovke netrafil odkrytú bránku.

Hostia mali v 26. minúte 66-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a hoci si vytvorili tlak, kontaktný gól nestrelili. Aj v druhej tretine sa hral rýchly hokej s množstvom zaujímavých situácií. Košický brankár Košarišťan v nej viackrát podržal svoj tím, mohutný aplauz divákov si vyslúžil v 37. minúte, keď zmaril tutovku Lapšanského.

Trenčania sa v tretej tretine snažili o druhý gól. Alderson v 46. minúte Košarišťana neprekonal a jeho tím mal krátko na to 76-sekundovú presilovku piatich proti trom. V nej brankár Košarišťan zmaril nebezpečné pokusy Stacha i Lapšanského a udržal domácim dvojgólový náskok.

V 53. minúte Mikyska vyhral buly pre Lapšanského, ktorého pohotová strela prekvapila domáceho brankára – 3:2. V 56. minúte mohol Belluš vrátiť domácim dvojgólový náskok, pred odkrytou bránkou však trafil iba žŕdku. „Vojaci“ skúsili v 60. minúte aj hru bez brankára, skóre sa však už nezmenilo.