Adam Stečák Hokej Šport

Košice doma s prehľadom zdolali Liptovský Mikuláš, FOTO

V 26. kole Tipsport ligy privítali Košičania na domácom ľade mužstvo Liptovského Mikuláša.

Ilustračný obrázok k článku Košice doma s prehľadom zdolali Liptovský Mikuláš, FOTO
14
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti HC Košice zvíťazili v predohrávke 26. kola Tipsport ligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš vysoko 8:0. Na presvedčivom víťazstve „oceliarov“ sa najvýraznejšie podieľal útočník Marcel Haščák, ktorý pridal ku štyrom gólom dve asistencie.

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)

Góly: 8. Bortňák (Růžička, Haščák), 10. Haščák (Květoň), 19. Haščák (Skokan, Květoň), 27. Haščák (Květoň, Růžička), 30. Klhůfek (Růžička), 31. Skokan (Květoň, Haščák), 34. Haščák (Skokan), 45. Jokeľ (Belluš, Klhůfek). Rozhodovali: Valach, Orolin – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 2:6 na 2 min., navyše Stehlík (L. Mik.) 10 min. + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 5066 divákov.

Zostavy: HC Košice: Košarišťan – Čížek, Růžička, Repe, Slovák, Michalčin, Koch, Bučko – Květoň, Bortňák, Haščák – Rapáč, Skokan, Klhůfek – Milý, Suja, Jokeľ – Belluš, Vrábeľ, Hrabčák

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin (21. Romančík) – Droppa, Petran, Kurali, Nemec, Roman, Mezovský, Stehlík, Smutný – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Rud. Huna, Oško, Lunter – Nechaj, Uhrík, Michalík – Haluška, Rób. Huna, Rich. Huna

Košičania nastúpili s cieľom odčiniť prehru v Miškovci a do súpera sa pustili od úvodných minút. V prvej tretine sa hralo najmä v pásme Liptákov a ich brankár Zalivin sa musel mať neustále na pozore. Hostia prvýkrát kapitulovali v 8. minúte, keď Bortňák uplatnil dôraz na hranici bránkoviska – 1:0. Potom prišli veľké chvíle Marcela Haščáka. Skúsený útočník najskôr v prečíslení dvoch proti jednému zužitkoval prihrávku Květoňa a v závere prvej časti upravil v presilovke na 3:0, keď ťažil z efektnej prihrávke Skokana – 3:0.

Zo strany domácich, a ani Haščáka, to však nebolo všetko. Hostia chceli pribrzdiť rozbehnutých Košičanov a po prvej tretine Romančík vystriedal brankára Zalivina. Sľubnú šancu na zníženie mal v 22. minúte Nechaj, ale osamotený pred Košarišťanom nenamieril presne.

V 27. minúte Haščák v presilovke nastrelil puk pred bránku a hoci sa zdalo, že puk ešte tečoval Skokan, napokon bol z toho skompletizovaný hetrik Haščáka – 4:0. Liptáci pôsobili odovzdane, doplácali na slabý dôraz i pohyb v útočnom pásme a v 30. minúte inkasovali aj piaty gól, keď nedôrazne pokrytý Klhůfek zvýšil náskok „oceliarov.“ Po tomto góle praskli nervy obrancovi Stehlíkovi, ktorý dostal trest do konca zápasu. V následnej presilovke sa do listiny strelcov zapísal aj Skokan – 6:0. V 32. minúte mali hostia prvú presilovku v zápase, po neúspešnom obliehaní Košarišťanovej bránky však inkasovali opäť, keď Haščák pridal po brejku domácich svoj štvrtý gól v zápase – 7:0.

V tretej časti sa hostia snažili držať hru čo najďalej od svojej bránky. Protiútok Košičanov v 45. minúte však priniesol ďalší gól domácich, keď Bellušovu strelu dorazil Jokeľ – 8:0. Liptáci sa snažili o čestný gól, zároveň si však v tretej tretine dávali väčší pozor na defenzívu v snahe vyhnúť sa dvojcifernej prehre. Deviaty gól domácich nepridali v sľubných šanciach Jokeľ ani Klhůfek a domáci tím pomohol Košarišťanovi k čistému kontu