Adam Stečák Hokej Šport

Košice doma zvíťazili v derby zápase s Popradom, FOTO

V 23. kole Tipsport ligy privítali Košice v Steel Aréne mužstvo Popradu. Obe mužstvá v derby zápase hrali vyrovnaný hokej.

Ilustračný obrázok k článku Košice doma zvíťazili v derby zápase s Popradom, FOTO
12
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 23. kola Tipsport ligy nad HK Poprad 2:1. „Kamzíci“ viedli vo východniarskom derby 1:0 gólom Preisingera, Květoň a Suja však svojimi prvými gólmi v sezóne zariadili obrat „oceliarov.“

HC Košice – HK Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Preisinger (Leclerc, Kozák), 54. Suja (Bortňák, Belluš) – 29. Květoň (Chovan, Skokan). Rozhodovali: Stano, Štefik – Smrek, Šoltés, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5451 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Košarišťan – Čížek, Růžička, Slovák, Repe, Michalčin, Koch, Bučko – Květoň, Chovan, Haščák – Rapáč, Skokan, Klhůfek – Belluš, Bortňák, Vrábeľ – Milý, Suja, Jokeľ
HK Poprad: Nechvátal – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Magovac, Ťavoda, Kramár, Česánek – Handlovský, Preisinger, Leclerc – Takáč, Zagrapan, P. Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrík – Králik, Mlynarovič, R. Svitana

Prvá tretina herne patrila hosťom, ktorí svoju miernu prevahu napokon potvrdili aj gólom. Skóre mohol otvoriť Haščák po akcii Chovana, zblízka však neprekonal Nechvátala. Popradčania sa v úvodnej tretine viackrát usadili v pásme súpera, domácich „točili“ najmä počas presilovky v 5. minúte, no domáci brankár Košarišťan im zmaril viacero pokusov. V 12. minúte sa „kamzíkom“ vydaril rýchly prechod do útoku, Preisinger prebral puk od Leclerca a blafákom otvoril skóre – 0:1.

Rýchly hokej sa hral aj v druhej tretine a hra sa často prelievala z jednej strany na druhú. V 26. minúte diváci zatlieskali pohotovej lapačke brankára hostí Nechvátala po strele Kocha.

Popradčania hrali disciplinovane, no na prvé oslabenie doplatili gólom. Košičania sa v 29. minúte usadili v pásme hostí, ktorí počas dlhého obliehania vlastnej bránky nedokázali striedať a Chovanovu strieľanú prihrávku usmernil do bránky Květoň, pre ktorého to bol prvý gól v Tipsport lige – 1:1. Krátko na to nepridal druhý gól domácich Suja, na opačnej strane nebol v závere 2. tretiny úspešný Takáč.

V 48. minúte bolo pri ďalšej presilovke domácich opäť rušno pred Nechvátalom, hostia však situáciu zvládli. Úspešné oslabenie mohol podčiarknuť Preisinger, ale svoj únik nezakončil ideálne. V tretej tretine prevzali iniciatívu Košičania, hostia hrozili najmä z brejkov. Nechvátal bol v tretej tretine v častej permanencii a hoci veľakrát podržal svoj tím, v 54. minúte inkasoval. Bortňák vyhral súboj za mantinelom a po jeho prihrávke strelil Suja svoj prvý gól v sezóne – 2:1. Hostia v závere skúsili aj hru bez brankára, v ktorej bol blízko k vyrovnaniu Handlovský, ale jeho strela skončila na žŕdke.

V OBRAZOCH: HC Košice-HK Poprad