Webnoviny - Rôzne

Košice finišujú v príprave na majstrovstvá v hokeji

Zvládnutie organizácie dopravy v súvislosti s nadchádzajúcim hokejovým svetovým šampionátom je jedna z priorít, preto mesto Košice dalo vypracovať špeciálny navigačný a dopravný systém počas majstrovstiev.

Košická Steel ArénaFoto: SITA (WEBNOVINY) – Informoval o tom dnes na tlačovej besede splnomocnenec primátora Košíc pre MS v ľadovom hokeji Otto Brixi. Uviedol, že mestská hromadná doprava v Košiciach počas MS v hokeji bude pre fanúšikov bezplatná po preukázaní sa platným lístkom alebo na základe akreditácie. Doložil, že skúšobným kameňom modelu organizácie dopravy budú v apríli medzištátne prípravné zápasy. „Snažili sme sa, aby sme počas šampionátu čo najmenej narušili a obmedzili dopravu nutnú pre život v meste,“ povedal Brixi.

OBRAZOM: Slovensko pred MS v hokeji 2011

Dopravné obmedzenia

Za organizačný výbor MS 2011 IHF predniesol dobré správy Petr Handl. „Podľa mojich informácií už nie sú žiadne problémy, ktoré by mohli ohroziť konanie šampionátu v Košiciach. Teší ma, že sa k dnešnému dňu už podarilo dopracovať do definitívnej podoby navigačný systém a organizáciu dopravy počas majstrovstiev, vrátane umiestnenia televíznej techniky, ktorá bude v tesnom susedstve Steel arény,“ uviedol. Doložil, že je v záujme všetkých, aby podnikatelia nezneužili toto podujatie na rýchle obohatenie. Vyzýva, aby vo vlastnom záujme enormne nepredražovali svoje služby.

„Dopravno-navigačný a navádzací projekt rieši organizáciu dopravy pre účastníkov cestnej premávky, automobilovú dopravu, ale aj navigáciu peších, trasy k najexponovanejším miestam v Košiciach,“ informoval Brixi. Súčasťou navigačného projektu sú aj dopravné obmedzenia, najmä v okolí Steel arény. V čase majstrovstiev tu budú komunikácie uzavreté a prístupné budú iba pre ľudí bývajúcich v danej oblasti alebo podnikateľov, ktorí majú v lokalite svoje prevádzky. Mesto im vystaví dočasné rezidenčné karty oprávňujúce na vstup do zóny.

OBRAZOM: Maskot MS v hokeji 2011 – Goooly

„Individuálnu automobilovú dopravu budeme v meste smerovať na osem záchytných parkovísk s kapacitou do 2 000 miest, ktoré sú zväčša pri veľkých nákupných centrách. Obyvateľov mesta, ale aj návštevníkov budeme vyzývať, aby pri návšteve zápasov obmedzili používanie osobných motorových vozidiel a využívali mestskú hromadnú dopravu,“ povedal Brixi.

Veľké upratovanie

Na záchytných parkoviskách dostanú návštevníci okrem materiálu s mapou mesta a okolia s vyznačenými trasami k Steel aréne, do Fan Vilage v centre mesta, aj tipy a rady, čo možno navštíviť v meste a okolí. Doložil, že pri Steel aréne budú zriadené dočasné zastávky MHD. Doprava v okolí Steel arény bude čiastočne aj pre televízne prenosové vozy v jednom jazdnom pruhu obmedzená, regulovať ju budú príslušníci štátnej a mestskej polície. Autobusy budú mať vyhradené parkoviská pri Jumbo centre, na Festivalom námestí pri amfiteátri a Hotelovej akadémii Košice, ďalšie budú pri veľkých nákupných centrách.

Brixi uviedol, že v súvislosti s hokejovými majstrovstvami mesto zrekonštruuje predstaničné námestie, vlakovú a autobusovú stanicu a pripravuje redizajn týchto hlavných prístupových bodov do Košíc. Súčasťou aktivít je aj rekonštrukcia zastávok MHD a osadzovanie nových moderných interaktívnych informačných panelov.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM