Rôzne Správy

Košická nemocnica povoľuje návštevy pacientov: Kedy môžete navštíviť príbuzných?

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice budú môcť od stredy (18. 5.) príbuzní a blízki navštíviť hospitalizovaných pacientov.

Ilustračný obrázok k článku Košická nemocnica povoľuje návštevy pacientov: Kedy môžete navštíviť príbuzných?
Zdroj: Dnes24.sk

„Návštevy pacientov sú možné na oboch našich pracoviskách, na Triede SNP 1 aj na Rastislavovej ulici 43,“ informovala v pondelok hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

Návštevné dni

Návštevné dni budú v stredu, sobotu a nedeľu v čase od 14.30 do 16.00 h. „Odporúčame návštevu jednej osoby pri pacientovi v tom istom čase, s dĺžkou návštevy približne 15 minút,“ konštatovala hovorkyňa.

Pokiaľ je hospitalizovaný pacient mobilný, ošetrujúci lekár mu môže povoliť stretnutie v exteriéri nemocnice, v parku, v časoch vyhradených na návštevy. Nemocnica vyzýva návštevy na dodržiavanie opatrení a usmernenia personálu na klinikách a oddeleniach.

Nesmú mať žiadne príznaky respiračnej infekcie ani nariadenú karanténnu či izoláciu. Návšteva je povinná mať prekryté dýchacie cesty respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu.

Alternatívou je prekrytie rúškom, respektíve použitie dvoch jednorazových rúšok súčasne. Zároveň je každý povinný vykonať správne hygienickú dezinfekciu rúk pri vstupe do UNLP a na lôžkové oddelenie.

Počet covidových pacientov klesá

V prípade, ak sa u osoby, ktorá prišla na návštevu pacienta, neskôr potvrdí COVID-19, je povinná o tejto skutočnosti informovať dané pracovisko nemocnice.

Počet lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 UNLP zredukovala na 52. Všetky sú na klinike infektológie a cestovnej medicíny.

„Momentálne máme 23 covidových pacientov, dvaja pacienti sú hospitalizovaní na tamojšej jednotke intenzívnej starostlivosti. V najbližšom období očakávame ďalšie zlepšovanie situácie,“ dodala Krišková.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM