Webnoviny - Krimi

Košická polícia pozná ďalšiu obeť útočníka so žieravinou

V súvislosti so stíhaním neznámeho páchateľa, ktorý v košickom autobuse mestskej hromadnej dopravy polial 21-ročnú dievčinu žieravinou - hydroxidom sodným, sa na polícii prihlásila ďalšia poškodená žena z okresu Gelnica.

(WEBNOVINY) – Potvrdil to dnes hovorca košickej krajskej polície Alexander Szabó. Polície po páchateľovi tohto skutku intenzívne pátra.

"Vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu a vykonávaní procesných úkonov bližšie informácie nateraz nie je možné poskytnúť,“ povedal Szabó.

Hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Michaela Karaffová uviedla, že dopravný podnik zatiaľ oficiálne o prípadoch neinformovali. „Vieme o tom len z médií. Ani vodičovi autobusu nikto nič neoznámil, inak by to oznámil na dopravný dispečing, ktorý by volal políciu,“ povedala Karaffová. Podľa jej vyjadrenia vedenie sa vecou zaoberá. Dopravný podnik pre zvýšenie bezpečnosti zvažuje aj zriadenie kamerového systému v prostriedkoch hromadnej dopravy, ale je to otázka peňazí.

„Sme v kontakte s košickým dopravným podnikom a v prípade potreby, či požiadania monitorujeme aj situáciu v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy. Pozornosť sústreďujeme na linky premávajúce na Luník IX,“ uviedol náčelník mestskej polície Juraj Bukuš. Dodal, že vedia o prípade, ktorý vyšetruje štátna polícia, a v prípade potreby radi pomôžu.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM