Alexandra Kolínská Futbal

Futbalisti FK Poprad v sobotu večer privítali v druhom kole DOXXbet ligy a v prvom domácom zápase novej sezóny obrovského favorita. Bol ním exligista ­ VSS Košice. Žltomodrým sa však od začiatku nedarilo, ako by chceli, nešťastie sa na nich priam lepilo.

Ilustračný obrázok k článku Košickým futbalistom sa v Poprade nedarilo: Na začiatku vylúčenie Karaša aj vlastný gól

V 2. kole DOXXbet ligy východ zaznamenali hráči FC VSS nečakanú sprchu pod Tatrami, keď doplatili na vylúčenie Kamila Karaša, ktorý po dvoch žltých kartách už po štvrťhodine hry opúšťal ihrisko.

Táto situácia hostí akoby zaskočila. Už o štyri minúty neskôr totiž Djordjevič nešťastnej hlavičkovej malej domov do vlastnej brány otvoril skóre zápasu. V 39. min. fauloval Stijakovič v rohu šestnástky Durkota a hlavný arbiter ukázal na biely bod. Minútu pred prestávkou mohol znížiť Dimun, ale z dobrej pozície zasiahol Huszárik.

Po zmene strán v 52. min. sa do veľkej šance dostal Haskič, no neskóroval a o tri minúty neskôr Zápotoka krížnou strelou upravil už na 3:0. Po hodine hry gólovú hlavičku Dimuna vyhlavičkoval na bránkovej čiare Bendík spod brvna. V 70. min. znova Bendík pred bránkovou čiarou zachránil popradskú svätyňu po Viazankovej strele.

FK Poprad – FC VSS Košice 3:0 (2:0)

Góly: 19. Djordjevič (vl.), 40. Ujčík (11 m), 55. J. Zápotoka
Rozhodovali: Očenáš – Balko, Sluk
ŽK: Ujčík, Palutka, Gallovič, Ferenc – Karaš, Stijakovič, Huk
ČK: 15. Karaš (po 2. ŽK).
2176 divákov

FK Poprad: Huszárik – Jurčo, Bendík, Tropp, Streňo, Lukáč (67. Rams), Palutka, J. Zápotoka (72. Gallovič), Ferenc, Ujčík, Durkot (52. Bilas).

FC VSS Košice: Stijakovič – Tóth (55. K. Kuzma), T. Huk, Pavúk, Djordjevič – Dimun, Karaš, Šinglár, Bukata – Viazanko, Gáll (46. Haskič).