Alexandra Kolínská Práca

Mladý Košičan Ryan (19) EXKLUZÍVNE: Z rukávu sype originálne apky, z jeho sna ostanete paf!

Mladý košický študent Ryan Florian Nagy (19) vymyslel užitočnú mobilnú aplikáciu a v rukáve má toho viac. Prečítajte si, čomu sa tento mladík venuje v exkluzívnom rozhovore.

Ilustračný obrázok k článku Mladý Košičan Ryan (19) EXKLUZÍVNE: Z rukávu sype originálne apky, z jeho sna ostanete paf!
Zdroj: Dnes24.sk

Prezraď nám niečo o aplikácii, ktorú si vymyslel…

Aplikácia sa volá Zero Zľavy a hlavná myšlienka aplikácie je, že je to zdarma. Každý má už plné zuby letákov, kupónov a plagátov. Proste mobil má stále každý so sebou, tak prečo nemať všetko tam? Aplikácia má aj ďalšie funkcie, ako notifikácie. Momentálne pracujeme na nových ďalších funkciách, ako spätná väzba priamo inzerentovi alebo ďalšie detaily o zľave. Appka tak isto obsahuje aj mapu zliav.

Čo ťa motivovalo práve k takejto aplikácii? Aj nejaká konkrétna situácia?

Ja som rozlietaný od mojich 15 rokov. Okrem vymýšľaní a projektov vedieme spolu s kolegami aj vývojársku skupinu – chodíme po svete a robíme akcie pre učiteľov, vývojárov atď. Čiže moja záľuba sú technológie od mojich siedmych rokov. :) Aj študujem túto oblasť, teda končím už. No a čo sa týka appky tak nakoľko cez deň nemám moc čas rozmýšľať nad novými vecami, tak najlepšie sa mi rozmýšľa a uvažuje v noci, keď je úplná tma, ticho, ležím v posteli… A ráno sa zobudím s hotovou myšlienkou. Nové dodatočné veci ma napadajú, keď počúvam hudbu a uvažujem. Čiže aj Zero vzniklo jedným ránom.

Chcel by si sa týmto smerom uberať aj v budúcnosti?

Samozrejme, nakoľko som sa pustil do podnikania v tejto oblasti, chceme tento projekt rozšíriť čo najviac a vybudovať nielen silnú aplikáciu, ale aj pomáhať ľuďom. Už mám ďalšie nápady na aplikacie, avšak tie ostanú zatiaľ v šuflíku… :)

A akú školu momentálne navštevuješ? A ako ti ide učenie na maturity?

Momentálne končím na SOŠ Ostrovského, odbor Informačné a sieťové technológie – a čo sa týka maturít, no úprimne, ešte som sa k nim nedostal. Mám momentálne veľa starostí ohladom aplikácie a firmy. Ale angličtina mi nerobí problémy, odborné taktiež nie. Ale čo sa týka literatúry, tú sa musím učiť lebo ju neznášam. Verím, že to zmáknem tak, ako veľa ludí predo mnou.

Chcel by si v štúdiu pokračovať aj na výške, alebo sa chceš naplno pustiť do práce?

Bolo to ťažké rozhodnutie, ale rozhodol som sa pre prácu a biznis. Všetci dobre vieme, aká je situácia na Slovensku. V biznise vidím oveľa väčší potenciál, ako v škole. Absolútne nie je pre mňa motivácia to, že odchodím päť rokov kvôli titulu, kde ja sa za päť rokov viem vypracovať na úplne iný level vo svojej sfére. Aj kebyže vysoká, jedine externe. Pre mňa sú podstatnejšie reálne skúsenosti.

Viem, že nemáš veľa voľného času, ale ak sa pritrafí, ako ho rád tráviš?

Milujem hudbu, pri nej sa viem úplne odreagovať – snažím sa venovať aj mojim priateľom, nakoľko kvôli povinnostiam na nich moc času nemám. Tak isto rád chodím na rôzne akcie pre vyvojárov, stretávam zaujímavých ľudí, rád pomáham, podporujem aj dobrovoľnícke programy. Ale voľného času mám fakt minimum. Pred rokom som si kúpil knihu, teda životopis Stevea Jobsa a dodnes som nemal čas ho dočítať.. :)

Čo je pre teba v živote najdôležitejšie?

Šťastie – pekné spomienky, vzťahy a kariéra.

Aké je tvoje životné motto?

Jááj, toho je moc :D niekedy sa cítim až premotivovaný, takto narýchlo fakt neviem Ale bolo by to určite niečo vtipné :D

Trošku „rýpavičná“ otázka, máš priateľku?

Ďakujem za nové slovo do mojej zbierky :D Áno, je to rýpavičná otázka. Svoje súkromie si zatiaľ nechám pre veľmi obmedzený okruh ľudí :)

V poriadku. Máš rád nejaké zvieratá?

Mačky! Tie milujem a jednu aj mám. Sú pritulné, inteligentné a majú aj svoju osobnosť. Mám rád aj psov, ale nepáči sa mi na nich to, že sa ľahko dajú podriadiť. Jediné zviera, ktoré nedokážem ani na obrázku zniesť, je had. Na hadov mám fóbiu od malička.

Aký je tvoj najväčší sen?

Vybudovať veľkú spoločnosť, v ktorej môžem vytvárať pracovné miesta pre kreatívnych mladých ľudí, pretože si myslím že práve oni sú naša budúcnosť.

Foto: Ryan Florian Nagy

FOTO: Mladý košický talent Ryan (19) s novými nápadmi
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie