Utorok 23. júl 2019 Oľga  23 °C
Alexandra Kolínská Iné športy

Move Week na košickej univerzite OBRAZOM: Zapojili sa aj profesori!

V rámci týždňa Move Week študenti Lekárskej fakulty dnes vyzývali svojich kolegov, učiteľov a zamestnancov, aby použili namiesto výťahu schody. A to nie je všetko...

Ilustračný obrázok k článku Move Week na košickej univerzite OBRAZOM: Zapojili sa aj profesori!
Zdroj: Dnes24.sk

Študenti, učitelia a zamestnanci Lekárskej fakulty, ale aj verejnosť, sa dnes mohli zúčastniť aktivity nazvanej „Hýb sa do schodov“, ktorá sa konalav utorok medzi 8. a 15. hodinou v budove dekanátu LF na Triede SNP 1 v rámci európskeho Týždňa pohybu Move Week. Všetkých 10 poschodí budovy vyšlo 203 zaregistro­vaných účastníkov podujatia, ktorí sa pristavili aj pri všetkých stánkoch venovaných prevencii.

Zapojili sa aj profesori

„Celkový počet tých, ktorí zdolali celú budovu bol ešte vyšší a mnoho ľudí vyšlo po svojich aspoň niekoľko poschodí. Podporiť myšlienku medikov prišli aj ich kolegovia študenti Filozofickej fakulty a Ústavu telesnej výchovy a športu UPJŠ v Košiciach,“ povedala hovorkyňa Univerzity P.J. Šafárika Jaroslava Oravcová. „Veľmi nás teší, že sa pridali aj niektorí pedagógovia, napríklad prodekan Daniel Pella,“ hovorí študentka Lekárskej fakulty Veronika Šureková z organizačné­ho tímu.

Použi schody, nie výťah

Motívom podujatia bolo spropagovať využívanie jednej z najjednoduchších a najprístupnejších pohybových aktivít, chôdzu po schodoch. Akciu s mottom „použi schody, nie výťah" organizoval Spolok medikov mesta Košice v spolupráci s Ústavom telesnej výchovy a športu UPJŠ v Košiciach a jej zmyslom bolo motivovať čo najviac osôb, aby vynechali výťahy a išli v rámci 10-poschodovej budovy pešo po schodoch.

Informačné stánky

Popri prezentovaní pohybu ako súčasti zdravého životného štýlu a významného prvku v prevencii mnohých súčasných civilizačných ochorení, bola akcia zameraná aj na prevenciu niektorých ochorení. „Študenti na každom poschodí realizovali záujemcom rôzne vyšetrenia alebo merania a zisťovať odchýlky od hodnôt zdravého človeka, respektíve mohli účastníci absolvovať viaceré fyzické cvičenia,“ dodáva Oravcová. Okrem toho medici záujemcov poinformovali o niektorých preventívnych témach ako sú vplyv výživy a fajčenia na zdravie človeka, význam dodržiavania pitného režimu či účinok stresu na organizmus.

Foto: Univerzita P.J.Šafárika

Študenti Lekárskej fakulty sa zapojili do programu Move Week
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk