Správy

Na Luníku VII ostali obyvatelia bez tepla a teplej vody, vo výmenníku TEHO sa zrútil strop

Padajúce časti stropu poškodili technológiu pre ich dodávku, ktorú podľa riaditeľa TEHO Jaroslava Takáča nie je možné zabezpečiť.

Ilustračný obrázok k článku Na Luníku VII ostali obyvatelia bez tepla a teplej vody, vo výmenníku TEHO sa zrútil strop
Zdroj: Pixabay.com

Vo výmenníkovej stanici Tepelného hospodárstva Košice (TEHO) na Rožňavskej ulici sa v nedeľu (6. 10) večer zrútil strop. Ako mesto Košice informuje na svojej webovej stránke, v dôsledku mimoriadnej udalosti sa obyvatelia v 34 vchodoch na Luníku VII musia zaobísť bez tepla a teplej vody.

Padajúce časti stropu poškodili technológiu pre ich dodávku, ktorú podľa riaditeľa TEHO Jaroslava Takáča nie je možné zabezpečiť.

Do odvolania majú preto pozastavenú dodávku tepla a teplej úžitkovej vody odberné miesta vo vchodoch na častiach ulíc Rožňavská, Michalovská a Humenská.

„Môžeme potvrdiť, že sa vo výmenníku na Rožňavskej ulici stala mimoriadna udalosť, informovali sme o tom aj Integrovaný záchranný systém," povedal.

„Rozsah poškodenia a približný termín opätovného spustenia prevádzky výmenníka oznámime verejnosti v priebehu pondelka po tom, čo na miesto ráno dorazí statik. Dovtedy je tam kvôli možnému ohrozeniu života zakázaný akýkoľvek pohyb a vchod do výmenníka kontroluje mestská polícia," dodal Takáč.

Ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie