Webnoviny - Rôzne

Na stoličku košického viceprimátora zasadne Ján Jakubov

Novým košickým viceprimátorom bude s účinnosťou od utorka 24. apríla mestský poslanec Ján Jakubov (koalícia Smer-SD – Most-Híd).

(WEBNOVINY) – Košickí mestskí poslanci schválili na dnešnom zastupiteľstve jeho nomináciu po tom, ako sa postu námestníka primátora vzdal k dnešnému dňu Ladislav Lazár (koalícia Smer-SD – Most-Híd).

Mandát mestského poslanca si ponechá

Dôvodom abdikácie Lazára je ponuka od ministra životného prostredia Petra Žigu zastávať post generálneho riaditeľa podniku Vodohospodárska výstavba. Tento bod programu bol v pondelok dodatočne doplnený do programu mestského zastupiteľstva. Lazár si naďalej bude uplatňovať mandát mestského poslanca.

Lazár sa poslancom poďakoval za spoluprácu. Zdôraznil, že sa aj vďaka ich podpore sa podarilo dotiahnuť do úspešného konca niekoľko projektov a hlavne systém vypratania miest, kde sa zdržiavali neprispôsobiví občania.

Primátor Košíc Richard Raši informoval, že žiadosť o ukončenie pôsobenia Lazára vo funkcii viceprimátora dostal iba minulý týždeň.

Poďakoval sa mu za spoluprácu a nové konštruktívne návrhy, ktoré sa počas jeho pôsobenia vo funkcii námestníka podarilo uviesť do života. Ako ďalej uviedol, Jakubova do funkcie viceprimátora navrhol poslanecký klub Smer-SD – Most-Híd. S touto nomináciou sa stotožnil, lebo Jakubova pozná ako skúseného odborníka aj politika.

Zlyhala komunikácia

Počas rozpravy neodznel iný protinávrh na post viceprimátora, ozvali sa len zástupcovia pravicových strán SDKÚ-DS a KDH, že nikto s nimi túto zmenu vopred neprerokoval, zlyhali informačné kanály a o personálnych zmenách na tak významnom poste sa dozvedeli až na dnešnom zastupiteľstve. Za Jakubova hlasovalo 40 poslancov, jeden bol proti a šiesti poslanci sa zdržali

Košický primátor Raši má dvoch námestníkov. Lazár mal splnomocnenie konať v jeho mene v oblastiach čistota a údržba verejných priestranstiev (okrem ciest a miestnych komunikácií), ďalej v oblasti civilná ochrana, legislatíva, ekonomika mesta, strategické financovanie a kapitálové investície, verejný poriadok vrátane mestskej polície a parkovania, správa majetku (okrem bytov a nebytových priestorov), oblasť výstavby a životného prostredia, výkon funkcie stavebných úradov v pôsobnosti pracovísk mesta Košice.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM