Aktualizované Alexandra Kolínská Hokej

Napínavý súboj Oceliarov v Piešťanoch: Zápas rozhodol gól v poslednej sekunde!

Tretie kolo play off si zahrali košickí hokejisti v Piešťanoch. To, že zápas treba hrať do poslednej sekundy, sa teraz ukázalo. Zápas rozhodol Sojčík, ktorý sekundu pred koncom poslal puk za Šúrekov chrbát.

Ilustračný obrázok k článku Napínavý súboj Oceliarov v Piešťanoch: Zápas rozhodol gól v poslednej sekunde!

Do tretieho štvrťfinále lepšie vstúpili domáci. Najmä Pašeka bolo riadne cítiť a vidieť. Počas prvej tretiny mal tri vyložené šance, ale na Hyláka nevyzrel a Piešťany to neskôr mrzelo. Z prvej vážnejšej pološance udreli Košičania. Puk v spleti tiel vybojoval Spilar, potiahol ho pred bránku a prekonal Šúreka – 0:1.

Úvod druhej časti patril Košičanom. V 22. minúte našiel Sojčík prihrávkou na zadnú žrď Kutálka a exPiešťanec nezaváhal – 0:2. Odpoveď Stupku a Peška gól nepriniesla, a tak udreli Košičania po tretíkrát. Macejko našiel strieľanou prihrávkou Suju, ktorý tečom poslal majstra už do trojgólového vedenia. Domáci sa dočkali v polovici 39. minúty, keď potrestali zle košické striedanie. Konečný našiel spoza bránky Klempu a ten znížil – 1:3.

V 47. minúte sa domáci dočkali druhýkrát, keď po buly zaváhal Jenčík a Stupka sám pred Hylákom nezaváhal a rozblikal piešťanskú nádej na víťazstvo 2:3. Tú na začiatku 56. minúty úplne rozžiaril Mišura, ktorý prešiel cez celé klzisko. Obohral aj vybehnutého Hyláka, no jeho strelu zastavila žŕdku a ostala stať v bránkovisku, odkiaľ ju dorazil Klempa – 3:3. Keď už sa zdalo, že stretnutie pôjde do predĺženia, vyhodili Košičania puk, ktorý sa zamotal Škadrovi medzi nohy. Ten o tom nevedel, rozbehnutý Sojčík ho oň obral a dve sekundy pred koncom rozhodol o košickom víťazstve – 4:3.

Hlasy trénerov

Leo Gudas, tréner Piešťan: „Mužstvo sa dalo dokopy a hra výborne. Keď sme disciplinovaní a nerobíme fauly, dokážeme hrať s každým, čo sme dokázali v Košiciach a aj dnes. Je smola, že sme dnes nezískali bod. V prvej časti sme nepremenili šance, v závere sa nám podarilo vyrovnať. Chybu nemôžem vyčítať nikomu, to sa stáva, taký je život.“

Peter Oremus, tréner Košíc: „Tieto zápasy sa hrajú na víťazstvá a my sa z neho tešíme, spravili sme ďalší krok. Ustáli sme tlak Piešťan a dali sme gól. Pridali sme ďalšie dva, čo nás upokojilo. Po našej chybe sme dostali prvý gól, následne Piešťany vycítili šancu a využili ju. Gól v samom závere si cením.“

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 39. Klempa (Konečný), 47. Stupka (Pašek), 56. Klempa (Mišura, Leško) – 19. Spilar (Bartoš, Jenčík), 22. Kutálek (Sojčík, Chovan), 36. Suja (Macejko, Bondra), 60. Sojčík

Zostavy hráčov

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Brňák, Leppänen, Šedivý, Škadra, Leško, Kotaška, Bučka, Rais, Hudec – Petráš, Peško, Haring – Stupka, Holovič, Pašek – Konečný, Mišura, Klempa – Románek, Vaculín, Hudec

HC Košice: Hylák – Černák, Philipp, Jánošík, Šeda, Cebák, Macejko, Drgoň, Markuš – Spilár, Bartoš, Jenčík – Bicek, Hrnka, Lapšanský – Kutálek, Chovan, Sojčík – Bondra, Suja, Hinďoš