Zuzana Vajayová Rôzne

Návštevníkom mesta sú k dispozícii interaktívne informačné tabule

Program cezhraničnej spolupráce Maďarská republika – Slovenská republika priniesol do Košíc nové informačné panely, ktoré budú slúžiť všetkým návštevníkom mesta.

„Ide o prvé hmatateľné výsledky zlepšovania návštevníckeho servisu v meste. Informačné panely boli umiestnené na štyri frekventované miesta v meste – na Hlavnú ulici pri Návštevníckom centre Košice pred vstupom do parku pri spievajúcej fontáne, na Hlavnej stanici pri výstupe z budovy, pred budovou sídla Košického samosprávneho kraja na námestí Maratónu mieru a na Letisku Košice pred príletovou halou,“ uviedla manažérka návštevníckeho servisu organizácie Košice – Turizmus, ktorá má na starosti rozvoj cestovného ruchu v meste, Anna Hein.

Spresnila, že panely sú obojstranné. V prednej časti je umiestnená mapa s vyznačením dvadsiatich hlavných pamiatok v centre mesta. „Po kliknutí na určitý bod na dotykovej obrazovke sa spustí prezentácia pamiatky, a to v troch jazykoch – v slovenskom, maďarskom a anglickom. Texty a ďalšie miesta na mape budeme postupne dopĺňať, aby pre majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji boli tieto panely čo najinformatív­nejšie. Na zadnej časti panelu budú premietané videá o meste, prípadne hokejové spoty,“ doplnila Hein. V prípade záujmu návštevník získa ďalšie informácie v Návštevníckom centre mesta Košice.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM