Webnoviny - Rôzne

Nebo nad Košicami bude patriť balónom, poletí aj Vrána

Od stredy tohto týždňa sa začína v Košiciach už 19. ročník medzinárodnej jedinej balónovej fiesty na Slovensku.

(WEBNOVINY) – Ako dnes informovala riaditeľka fiesty Inga Blichová, na fieste sa zúčastní 18 balónov so slovenskými a zahraničnými osádkami.

„Na fieste nebude chýbať český pilot balóna Radek Vrána, ktorý nevynechal ani jeden ročník. Tento rok nebudeme mať špeciálny balón, ale som presvedčená, že to nič neuberie na šarme podujatia, ani diváci nebudú o nič ukrátení,“ uviedla Blichová.

Počas balónovej fiesty je naplánovaných šesť letov ráno a podvečer. Po rokoch sa balónová fiesta vracia do centra mesta. Na rozdiel od minulosti sa bude štartovať z priestranstva pri Auparku, z areálu pri krytej plavárni a z parčíka pri sociálnej poisťovni.

„Fiesta vyvrcholí v piatok 8. júna. Ani tento rok nebude chýbať divácky obľúbené nočné nafukovanie balónov a bohatý program, ktorý sa začína od štvrtej popoludní. Predstaví sa tanečná skupina Laci Strike, Komajota, Tomáš Buranovský s kapelou,“ informovala hovorkyňa fiesty Lenka Takáčová.

Návštevníkov bude zabávať Talostan a jeho buble show – obrovský bublifuk, ohňová šou či žongléri.

Záujemcovia si môžu kúpiť letenky na lety balónom v Návštevníckom informačnom centre na Hlavnej ulici, alebo v sídle balónového klubu na Jačmennej ulici v Košiciach.

Podrobnejšie informácie nájdu záujemcovia na internetovej stránke www.visitkosice.sk, alebo www.balon.sk.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM