Krimi

Nové INFO: Polícia prehovorila o nehode autobusu v okrese Košice-okolie, FOTO

Polícia objasňuje dopravnú nehodu autobusu, ktorá sa stala v stredu ráno v okrese Košice-okolie.

Ilustračný obrázok k článku Nové INFO: Polícia prehovorila o nehode autobusu v okrese Košice-okolie, FOTO
4
Galéria
Zdroj: FB Hasiči Košice

Dopravná nehoda, o ktorej sme vás informovali, sa stala dnes (5. júna) ráno za Zdobou medzi obcami Olšovany a Sady nad Torysou v okrese Košice-okolie.

Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová, jedna cestujúca utrpela ľahké zrania, nikto ďalší sa nezranil.

„Podľa doterajších zistení vodič viedol autobus značky Irisbus cez obec Zdoba, časť Byster, v smere na obec Olšovany, pričom pri obchádzaní betónového stĺpu verejného osvetlenia zasahujúceho do smeru jeho jazdy prešiel do protismernej časti vozovky. Aby zabránil zrážke s oproti idúcim motorovým vozidlom, prudko strhol riadenie vpravo a dostal sa na nespevnený okraj vozovky," vysvetlila s tým, že v dôsledku toho zišiel z cesty a zostal stáť opretý bočnou časťou o oplotenie rodinného domu, ktoré poškodil.

Vodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na autobuse vznikla škoda predbežne vyčíslená na 1500 eur, na oplotení 800 eur.

Ako pre TASR uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, na mieste zasahovalo 13 hasičov so štyrmi kusmi techniky. „V autobuse bolo 14 cestujúcich a vodič. Keďže sa z autobusu nedalo vystúpiť cez dvere, naši príslušníci im tak pomohli vystúpiť s použitím rebríka cez okienko vodiča," dodal.

DN autobusu - Sady nad Torysou
4
Galéria
Zdroj: FB Hasiči Košice
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie