Michal Lendel Futbal

Slovenský futbalový zväz (SFZ) na svojom webe zverejnil rebríček 142 najlepších mužstiev na Slovensku. Ako sa darilo nášmu zástupcovi v najvyššej futbalovej lige a na akých pozíciách skončili ďalšie tímy z regiónu?

Ilustračný obrázok k článku Nový rebríček futbalových klubov: Ako dopadli MFK Košice + ďalšie tímy z okolia?
Zdroj: Webnoviny.sk

Ide už o tretie vydanie tohto rebríčka, ktorý vznikol na základe výsledkov štyroch najvyšších ligových a najvyššej pohárovej súťaže za 3 a pol sezóny. Do najnovšieho poradia sa premietli výsledky za jesennú časť aktuálnej sezóny 2013/14.

Košický zástupca v najvyššej futbalovej lige sa prebojoval do prvej desiatky spomínaného rebríčka, keď skončil na 9. mieste. V porovnaní s predchádzajúcim hodnotením si dokonca polepšil o jednu priečku. MFK Košice predbehli iba corgoňligisti, pričom za našimi chlapcami ostali Spartak Myjava, FC Nitra a aj Dunajská Streda.

S ostatných mužstiev z regiónu sa umiestnilo mužstvo FK Bodva Moldava nad Bodvou na 25. priečke a tradičný košický klub FC Lokomotíva Košice ešte o 6 miest nižšie.

Na čele rebríčka slovenských klubov je podľa očakávaní aj naďalej ŠK Slovan Bratislava. Druhá priečka patrí MŠK Žilina, na tretiu pozíciu sa posunul zo štvrtého postu FK Senica pred FC Spartak Trnava.