Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari to Zvolenčanom pekne natreli: Čo na to tréneri mužstiev + FOTO?

Košickí hokejisti opäť potešili svojich fanúšikov. Hoci do zápasu s Zvolenom nenastúpili najlepšie a po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné 1:1, oceliari nezaspali na vavrínoch a vybojovali ďalšie body.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari to Zvolenčanom pekne natreli: Čo na to tréneri mužstiev + FOTO?

Vstup do stretnutia vyšiel „oceliarom“, ktorý sekundu po vylúčení Brabenca využili presilovú hru. V 5. minúte sa Šedov projektil odrazil od zadného mantinelu až l voľnému Jenčíkovi a ten poľahky otvoril skóre duelu – 1:0. Už o niekoľko sekúnd neskôr sa dostal do úniku Hinďoš, ale Šimko si s jeho blafákom poradil. Hostia prvýkrát pohrozili v 8. minúte po strele obrancu Hraška. V polovici úvodnej tretiny našiel Bartoš v presilovej hre voľného Jenčíka, zvolenský brankár však nekapituloval. Rovnako pochodil o minútu neskôr i Lapšanský a „nezapršalo“ ani z následného protiútoku, Síkela strelou spoza hráča pálil iba do Melicherčíkovej vyrážačky. V 14. minúte nezužitkoval prihrávku cez bránkovisko na vyrovnávajúci gól Lukáš Jurík. Podobne pochodil v 15. minúte Puliš a na opačnej strane Češík, ktorý sa natlačil z pravej strany až zvolenskú bránku. Dve minúty pred koncom prvej dvadsaťminútovky využil presilovú hru hostí Podkonický po tom, ako tečoval nahodený puk Juraška – 1:1.

Hostia zo Zvolena napriek výrazne oklieštenej zostave začali druhé dejstvo aktívnejšie a gól na hokejke mal v 22. minúte Škvaridlo, Melicherčík i so šťastím zasiahol. Košičania vzápätí vyrobili viacero chýb v defenzíve, ale tie súper nedokázal potrestať. „Oceliari“ sa prebrali až v následnej presilovke, z ktorej však nič nevyťažili. V 27. minúte unikal v oslabení Bartánus, Juraško ho v poslednej chvíli nedovolene atakoval a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. Šimko ani po jeho realizácii nekapituloval. V polovici stretnutia mali Zvolenčania k dispozícii viac ako minútovú presilovku 5 proti 3, ale ani po nej sa stav nezmenil. V 36. minúte po Philippovom nahodení a teči jedného z košických hráčov zazvonila pravá žŕdka Šimkovej bránky.

Na začiatku záverečnej tretiny si Lukáš Jurík svojou aktivitou vypýtal faul a hlavný rozhodca nariadil druhé trestné strieľanie, stav sa ani po ňom nezmenil. V 45. minúte podržal svoj tím Melicherčík, ktorý pravým betónom Bortňákovi zabránil skórovať. Zahrmelo na opačnej strane o šesť minút neskôr, keď Philipp prenechal na útočnej modrej puk Bartánusovi a ten sa presadil cez brániaceho obrancu – 2:1. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil Jenčík, ktorý vymietol pravý horný roh zvolenskej bránky po prihrávke od Spilara. Hostia zatlačili „oceliarov“ v početnej výhode o jedného hráča, napriek pekným kombináciám z nej kontaktný gól nevyťažili. Rovnako si počínali i pri následnom vylúčení Bartoša, napriek bojovnému výkonu odišli zo Steel arény bez bodu.

Hlasy trénerov

Pavol Zůbek, asistent trénera HC Košice: „Vyšiel nám vstup do stretnutia, od úvodu sme boli aktívni a vytvárali sme si šance. Nevyužili sme premeniť dve, tri vyložené šance a v závere tretiny sme za to pykali vyrovnávajúcim gólom. Druhá tretina bola vyrovnanejšia a pribudli i vylúčenia. Stiahli sme hru na tri útoky. V závere sme za aktivitu boli odmenení dvomi peknými gólmi.“
Josef Turek, tréner HKM Zvolen: „Narazili sme na najlepšieho súpera a bolo to vyjadrené i strelecky. Košice boli lepším tímom, ale musím vyzdvihnúť našich hráčov. Priviezli sme so sebou iba dve obranné dvojice, tri útoky a odohrali takto celý zápas. V závere nám už chýbali sily, no musím povedať, že sme si aj za stavu 1:1 vytvorili šance. Bohužiaľ sme inkasovali dva zlepené góly a bolo po zápase.“

HC Košice – HKM Zvolen 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 5. Jenčík (Šeda, Cebák), 51. Bartánus (Philipp), 52. Jenčík (Spilar, Bartoš) – 18. Podkonický (Juraško, Brabenec)

Zostavy

HC Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Macejko, Philipp, Šeda – Lapšanský, Hrnka, Bartánus – Spilar, Kolena, Jenčík – Bartoš, Češík, Sojčík – Hinďoš, Matúš Chovan, Stupka
HKM Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, Hraško, Pichnarčík – Puliš, Brabenec, Podkonický – Michal Chovan, L. Jurík, Škvaridlo – Síkela, Bortňák, Ďaloga