Kultúra

Fotí už desaťročia, precestoval 60 krajín sveta: Rodákovi z Čertižného sa dostalo krásnej pocty

Foteniu sa začal venovať ešte v roku 1955. Inšpiratívny zemplínsky rodák Michal Hudák získal ocenenie v oblasti cestovného ruchu.

Ilustračný obrázok k článku Fotí už desaťročia, precestoval 60 krajín sveta: Rodákovi z Čertižného sa dostalo krásnej pocty
Zdroj: Severovýchod Slovenska

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska odovzdala ocenenia víťazom šiesteho ročníka ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja.

Za celoživotný prínos ho získal učiteľ, cestovateľ a fotograf 92-ročný Michal Hudák.

Ten žije vo Svidníku, no je rodákom z Čertižného. Je členom Zväzu slovenských fotografov i Zväzu protifašistických bojovníkov.

Fotografovaniu sa začal venovať v roku 1955. „Precestoval som 60 krajín sveta. Bol som tiež na dvoch expedíciách za polárnym kruhom, čo bola pre mňa najvzácnejšia cesta“ uviedol laureát do ktorého objektívu, sa pochopiteľne dostali aj krásy severovýchodného Slovenska.

A podľa organizátorov ankety svojimi fotografiami dôstojne reprezentoval a stále reprezentuje krásy tejto časti našej krajiny nielen doma, ale aj v zahraničí.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Zdroj: Severovýchod Slovenska
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM