Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Krásny symbol Vianoc dorazí do Michaloviec: Betlehemské svetlo si môžete priniesť domov

Do metropoly Zemplína ho prinesú skauti. Kedy a kde si budete môcť odpáliť Betlehemské svetlo?

Ilustračný obrázok k článku Krásny symbol Vianoc dorazí do Michaloviec: Betlehemské svetlo si môžete priniesť domov
Zdroj: www.zssk.sk

Už po tridsiatykrát priniesli uplynulý víkend skauti na Slovensko Betlehemské svetlo a zabezpečia taktiež jeho rozvoz naprieč krajinou.

Na železničnú stanicu

Počas posledného predvianočného víkendu, v sobotu 21. decembra, už od skorého rána ho budú skautské posádky roznášať vlakmi. Doručia ho do viac ako 330 miest a obcí. Informoval o tom Slovenský skauting.

Do Michaloviec dorazí Betlehemské svetlo vlakom REX 1909 Laborec o 18:11 hod. Odpáliť si plamienok tak môžete doraziť aj priamo na vlakovú stanicu 21. decembra.

Symbol nádeje

Táto tradícia vznikla v Európe už v roku 1099, v období krížových výprav. Jeden člen výpravy, mladý muž z talianskeho mesta Florencia, sľúbil, že ak prežije výpravu, prinesie domov plamienok z „večného“ svetla, ktoré horí v Betleheme.

Svoj sľub dodržal a na Vianoce v roku 1099 sa vrátil do Florencie so zapálenou sviecou, ktorej plamienok pochádzal z Betlehema. Sviecu umiestnili v kostole a odtiaľ si ostatní obyvatelia Florencie brali svetlo do svojich domovov. Betlehemské svetlo sa tak stalo symbolom nádeje, lásky a porozumenia.

Pozrite si na fotkách nižšie aj nedávne vianočné trhy v Michalovciach.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Posledné 28. Vianočné trhy v Michalovciach: Takto to vyzeralo pred covidom
15
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM