Zuzana Ročeňová Rôzne

Michalovčania sa v jazierku po novom neokúpu: Na Bani už platí zákaz

Zvykli ste sa občas schladiť v michalovskom jazierku Baňa? Po novom je tu kúpanie už zakázané. Výstražne nás na to upozorňujú aj novo rozmiestnené tabule so zákazom.

Ilustračný obrázok k článku Michalovčania sa v jazierku po novom neokúpu: Na Bani už platí zákaz
Zdroj: Dnes24.sk

V obľúbenom jazierku Baňa, kde Michalovčania zvykli tráviť teplé letné dní sa už nebudete môcť len tak okúpať. Podľa miestnej samosprávy nie je vhodné na kúpanie a už nás na to upozorňujú aj tabule so zákazom.

Nový zákaz aj pokuta

Mesto Michalovce v uplynulých dňoch rozmiestnilo okolo jazera tabule zo zákazom a môžu nás nemilo prekvapiť aj pokuty. „Pri porušení zákazu bude mestská polícia postupovať v súlade s platnou legislatívou,“ uviedla hovorkyňa mesta Michalovce Iveta Palečková.

Čo na to Michalovčania?

Názory Michalovčanov na kúpanie v jazierku Baňa sú rôzne. Kým niektorí v kúpaní problém nevidia, iní tvrdia, že jazierko nie je určené na rekreačné účely – kúpanie. Faktom je, že ak sa chcú Michalovčania v týchto letných dňoch schladiť, musia si už odskočiť na neďalekú Zemplínsku šíravu alebo Vinianske jazero.

„Nechápem prečo by sa tam nemohlo kúpať. Voda tam je dobrá a nikdy sa tam nekúpalo nejak veľa ľudí, stále len pár odvážlivcov, ktorí sa schladili,“ povedal Milan z Michaloviec.

„Myslím, že je to dobre. To jazero nie je vhodne na kúpanie z hygienických dôvodov, je dosť znečistené, určite súhlasim so zákazom a ja osobne som sa tam nikdy nekúpala,“ hovorí Michalovčanka Anna.

„Podľa môjho názoru nepredstavuje zákaz kúpania v tomto objekte až takú škodu, nakoľko sa tam počas dňa zdržiava veľa rybárov. Z toho dôvodu a z dôvodu hlbokej vody, to kúpanie nebolo až také komfortné. Ešte stále tu máme po blízku Šíravu a Vinné, kde sa ľudia môžu osviežiť,“ vysvetľuje Peter zo sídliska Straňany.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM