Ondrej Petričko Správy

Piataci si pripomenuli Deň Zeme vo hvezdárni: Ekobeh vyhrali žiaci z III. ZŠ

V piatok si piataci z michalovských základných škôl zmerali sily v tradičnom Ekobehu, ktorý každoročne organizuje michalovská hvezdáreň. Všetci plnili zadané úlohy s plným nasadením, no vyhrať mohol len jeden. Tento krát bola najlepšia III. ZŠ z Moskovskej ulice.

Ilustračný obrázok k článku Piataci si pripomenuli Deň Zeme vo hvezdárni: Ekobeh vyhrali žiaci z III. ZŠ
Foto: Ondrej Petričko / Zdroj: Dnes24.sk

Pri príležitosti dňa Zeme, ktorý sa celosvetovo pripomína 22. apríla, zorganizovala michalovská hvezdáreň v piatok tradičný Ekobeh pre žiakov základných škôl. Štvorčlenné družstvá piatakov zložené z dvoch dievčat a dvoch chlapcov sa snažili na piatich stanoviskách dosiahnuť čo najlepšie výsledky, aby sa potom v súčte umiestnili čo najvyššie.

Žiaci museli preukázať zručnosti i logické myslenie

„Prvé stanovisko sme venovali základnej potravine ako je pšenica, z ktorej sa vyrába chlieb. Deti si tam museli primitívnymi nástrojmi zomlieť čo najviac múky,“ priblížila riaditeľka hvezdárne Gabriela Kramáreková. Na ďalšej zastávke dostali žiaci vrece a škatuľu, ktoré museli umiestniť čo najvyššie bez toho, aby sa škatuľa dotýkala niečoho iného ako vreca. „Ďalej sme pre nich pripravili súťaž Záchrana zvierat z plávajúcej kryhy. Museli si z drevených hranolčekov vyrobiť nástroj a zvieratká takto zachraňovať. Na ďalšom stanovisku museli pracovať tímovo, kde si vzájomné podávali loptičky na rôznych nástrojoch a takto ich prenášali do cieľa,“ opísala riaditeľka. Poslednou úlohou bolo spoznávanie obilnín a strukovín podľa chute a na základe vzhľadu. Na jednotlivých stanoviskách pomáhali súťaže zabezpečiť študenti strednej zdravotníckej ško­ly.

Ekobeh je zábavná a poučná súťaž venovaná Dňu Zeme. Za dosiahnuté výkony a časy získavali body a k nim sa pripočítavali ešte body za čas, ktorý potrebovali na prebehnutie celej trate. Súťaže sa zúčastnilo osem michalovských základných škôl, no len jedna z nich mohla byť najlepšia. Za svoje výborné výkony dostali súťažiaci zdravé odmeny v podobe mliečnych výrobkov a ovocia, ktoré darovali sponzori.

Výsledky Ekobehu 2013:

  • 1. miesto – III. ZŠ, Moskovská ulica
  • 2. miesto – VI. ZŠ, Okružná
  • 3. miesto – II. ZŠ, J. Švermu
Deň Zeme vo hvezdárni
7
Galéria
Foto: Ondrej Petričko / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM