Zuzana Ročeňová Rôzne

Pozrite si v obrazoch: Takto pokračuje výstavba kruháča na Okružnej a Špitálskej

Výstavba okružnej križovatky, ktorá má spájať Okružnú a Špitálsku ulicu je v plnom prúde. Celkové náklady na výstavbu predstavujú takmer 420-tisíc eur. Ako pokračujú stavebné práce?

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si v obrazoch: Takto pokračuje výstavba kruháča na Okružnej a Špitálskej
Zdroj: Dnes24.sk

V poradí výstavba ôsmeho kruhového objazdu začala na jar a celková suma vyčíslená na realizáciu stavby predstavuje 419 655,77 eur.

Podľa projektovej dokumentácie ide o realizáciu stavby v rozsahu búracích prác, výstavby novej vozidlovej komunikácie s asfaltobetónovým krytom, prstencom zo zámkovej dlažby, chodníkmi pre peších, odvodnením vozovky, vonkajším osvetlením, prekládkou plynovodu, rekonštrukciou vodovodu, kanalizácie a dopravným značením.

Čo na to vravia motoristi?

Kruhový objazd spájajúci spomínané ulice vítajú viacerí vodiči, vzhľadom k tomu, že tu dochádza pomerne často k dopravným nehodám. Križovatka patrí k dosť frekventovaným úsekom a samotný objazd má výrazne zlepšiť celkovú plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky.

„Vybudovanie tohto kruhového objazdu tu už malo byť dávno. Myslím si, že je to dobrý nápad,“ hovorí Martin Farkaš z Michaloviec.

„Bolo potrebné riešiť tu križovatku, ale nie za každú cenu kruháč. Stačilo semafor čo by fungoval v špičke,“ myslí si Peter Kmec.

„Pôvodná križovatka bez semafórov nebola vyhovujúca, niekedy bol dosť problém dostať sa od nákupného centra k Saleziánom. Konečne sa bude dať ľahšie prechádzať a pomôže to vodičom,“ povedala zas Michalovčanka Mária Pľuchtová v našej ankete.

V obrazoch výstavba kruhového objazdu Okružná - Špitálska
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM