Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali s Nemeckom 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch v prípravnom zápase v Michalovciach.

Ilustračný obrázok k článku Štart zápasu poznačili problémy s ľadom: Slovensko podľahlo Nemecku po nájazdoch
12
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Začiatok stredajšieho prípravného zápasu medzi hokejistami Slovenska a Nemecka posunuli pre problémy s ľadom. Pôvodne sa mal duel začať od 18.00 hodiny.

„V ľade je veľká diera až po betón a musíme počkať, kým v nej zamrzne voda,“ uviedol útočník Martin Faško-Rudáš pre RTVS.

Pre slovenský tím išlo o prvý duel v kalendárnom roku 2023, tímy sa opätovne stretnú aj vo štvrtok v košickej Steel aréne. V zostave slovenského tímu figurovalo päť reprezentačných nováčikov – Pavol Funtek, Dávid Romaňák, Branislav Ligas, Adam Lukošik a Dominik Jendek. V pozícii kapitána bol premiérovo obranca Mário Grman.

Skóre otváral Baláž

Nemci si sľubnú príležitosť vypracovali už počas prvého striedania, ale brankár Hlavaj sa nenechal prekvapiť. V 4. minúte išli domáci reprezentanti do vedenia po tom, čo Baláž vyhral buly pre Goliana, po jeho strele sa tiesnený Jendek dostal pred bránkou k puku a posunul ho nekrytému Balážovi – 1:0. Hlavaj podržal svoj tím aj v pri šanciach Jentzscha a Zitterbarta. V 12. minúte si slovenský tím vytvoril tlak, ale Grman ani Faško-Rudáš z neho druhý gól nepridali.

Slováci si v druhej tretine zahrali tri presilovky, ale využiť ich nedokázali. Nemci sa dostali k jednej, keď v 32. minúte hákoval Funtek a po sérii streleckých pokusov Leonhardt prekonal Hlavaja – 1:1. Domáci reprezentanti sa následne dostali k závaru pred brankárom Ančičkom, no ten si poradil. V závere druhej tretiny sa do sľubnej príležitosti dostal nemecký útočník Schinko, no neuspel.

Prečítajte si tiež

Rozhodli až nájazdy

Hlavaj si v 42. minúte ešte poradil s pokusom Edera, ale zaváhanie obrancu Romaňáka zblízka využil Rossmy – 1:2. Nemci sa krátko na to radovali aj tretíkrát, ale Eder dosiahol gól kopnutím a tak neplatil. Slovákom k vyrovnaniu nepomohla následná presilovka a po nej zvládli oslabenie počas vylúčenia Kollára. Duel poslal do predĺženia gól Jedličku, ktorý v 55. minúte pohotovou strelou z mínusového uhla zaskočil Ančičku – 2:2.

V predĺžení sa Schinko dostal pred Hlavaja, ktorý zmaril jeho šancu pohotovým zákrokom lapačkou. V samostatných nájazdoch sa presadili Szuber, Kollár a Wohlgemuth, ktorý rozhodol o víťazstve Nemecka.

Slovensko – Nemecko 2:3 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Baláž (Jendek, Golian), 55. Jedlička (Kollár) – 34. Leonhardt (Jentzsch, Zitterbart), 43. Rossmy, rozh. sam. nájazd Wohlgemuth. Rozhodovali: Staňo, Hronský – Bogdaň, D. Konc ml, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0, 3011 divákov.

Slovensko: Hlavaj – Grman, Ivan, Bučko, Golian, Mudrák, Funtek, Romaňák, Ligas – Faško-Rudáš, Kollár, Jedlička – Fominych, Baláž, Jendek – Lukošik, Roman, Sýkora – Marcinek, Čacho, Hrehorčák

Nemecko: Ančička – Zimmermann, Szuber, Zitterbart, Mik, Wirt, Ugbekile, Pilu, Sennhenn – Jentzsch, Wohlgemuth, Schinko – Eder, Blank, Ehl – Soramies, Samanski, Rossmy – Fleischer, Leonhardt, Lobach

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.