Peter Simon Rôzne

ANIMOsCool: Pripravuje sa ďalší ročník letnej filmovej školy

Už po piaty raz organizuje Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave letnú filmovú školu so zameraním sa na animáciu.

Ilustračný obrázok k článku ANIMOsCool: Pripravuje sa ďalší ročník letnej filmovej školy
Zdroj: Gemerské osvetové stredisko

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave pripravilo v termíne 16. až 20. júla 2018 (pondelok – piatok) už 5. ročník letnej filmovej školy so zameraním na animáciu. Pod vedením skúsených lektorov si účastníci dielne pozrú ukážky významných animovaných filmov, naučia sa pripraviť scenár, vyskúšajú si rôzne techniky animácie – plôškovú, kreslenú, plastelínovú, kriedovú a vytvoria animovaný film.

„Hlavným lektorom bude výtvarník a pedagóg Ivan Čepek z Košíc, ktorý k animovanej tvorbe vedie v záujmových umeleckých krúžkoch deti a mládež už od 10 rokov až po stredoškolákov,“ uvádza riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje. „Deti a mladí ľudia pod jeho vedením získavajú najvyššie ocenenia na krajskej súťaži Cineama. Aj počas predchádzajúcich ročníkov filmovej školy sa podarilo účastníkom vytvoriť spoločne animované filmy, ktoré získali priaznivé ohlasy divákov a ocenenia profesionálov na celoštátnej filmárskej súťaži CINEAMA. S vlaňajším filmom Zimné radovánky dokonca 1. miesto,“ doplnila.

„Zaujímavou možnosťou určite bude naučiť sa v tejto neformálnej a kreatívnej prázdninovej škole úpravu obrázkov v grafickom editore, nahrávanie ruchov, montáž filmu. Zábavnou a hravou formou už za týždeň vznikne spoločným úsilím všetkých účastníkov krátky animovaný film, ktorý uvedieme v premiére v piatok 20. júla 2018 v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava),“ dodáva autorka projektu Anežka Kleinová.

ANIMOsCool je súčasťou projektu na podporu záujmovo-umeleckej činnosti. Projekt z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.

Projekt je určený pre tvorivých záujemcov všetkých vekových kategórií (od 10 rokov), konať sa bude v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) denne od 8.00 do 16.00 hod. Počet účastníkov je limitovaný. Termín na prihlásenie: 10. 7. 2018.

Viac info: Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM