Radka Deckerová Krimi

Až 36 vodičských preukazov zadržaných

Dopravnú akciu zameranú na kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky, najmä na prekročenie rýchlostí, požitie alkoholu a iných návykových látok a základných povinností vodiča vykonali policajti na území Košického kraja počas uplynulého týždňa

„Policajti počas akcie skontrolovali 1085 vodičov a zistili celkom 330 dopravných priestupkov, z ktorých 273 vyriešili v blokovom konaní, 21 priestupkov oznámili na dopravný inšpektorát a 36 priestupkov vyriešili napomenutím. Rýchlosť prekročilo 202 vodičov a 10 vodičov viedlo vozidlo pod vplyvom alkoholu. Zadržaných bolo 36 vodičských preukazov, 7 osvedčení o evidencii a 1 tabuľka s evidenčným číslom,“ informovala TASR košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Dodala, že cieľom akcie je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť na cestách, najmä zabrániť ďalším stratám na ľudských životoch a celkovo znížiť počet dopravných nehôd. „Alkohol v žiadnom prípade nepatrí na cesty, upozorňujeme vodičov s alkoholom v krvi, že ohrozujú nielen seba ale aj iných účastníkov cestnej premávky. Kontrolám sa nevyhnú ani chodci a cyklisti. Cyklisti zabúdajú na to, že aj oni sú účastníkmi cestnej premávky a nemôžu jazdiť na bicykli pod vplyvom alkoholu,“ zdôraznila Mésarová a upozornila, že dopravné kontroly budú policajti v Košickom kraji vykonávať i naďalej.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM