Peter Simon Správy

Blesky a krúpy na obzore: Rožňava a okolie majú výstrahu, časy vnútri!

Ak sa cez víkend plánujete vydať do prírody, buďte v strehu. Odborníci zo SHMÚ upozorňujú na nepríjemné počasie, ktoré má zasiahnuť aj naše mesto.

Ilustračný obrázok k článku Blesky a krúpy na obzore: Rožňava a okolie majú výstrahu, časy vnútri!
Zdroj: Dnes24.sk

Pripravte si dáždniky a ak sa chystáte von, určite zbystrite pozornosť. Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) zverejnili na svojom webe výstrahy, ktoré upozorňujú na ojedinelý výskyt búrok s krúpami v Rožňave a okolí, tie predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (60 – 85 km/h),“ uvádza web SHMÚ. Výstraha je vydaná na 9. júla 2016 od 9:00 do 17:00 hodiny.

Ako zdôrazňujú odborníci zo SHMU, intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

„Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ uvádzajú odborníci zo SHMÚ.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM