Radka Deckerová Kultúra

Deň detí na hvezdárni

Na rožňavskej hvezdárni bude opäť veselo! Pracovníci z úseku astronómie Gemerského osvetového strediska pripravili množstvo zaujímavých aktivít pre deti z príležitosti ich sviatku.

Názov podujatia: Deň detí na hvezdárni Miesto: Rožňava, Hvezdáreň – Lesná 1. Termín: 1. júna 2011 Čas: od 9.00 do 15.00 Kontakt: www.gos.sk, janosik@gos.sk, lorincik@gos.sk, 058/732 42 58

Prvého júna sa otvoria brány hvezdárne pre každého malého záujemcu o astronómiu. „Vieme, že počas dňa nie sú optimálne podmienky pre pozorovanie planét, ale Slnko nám za priaznivého počasia ponúka množstvo ojedinelých úkazov. Špeciálnou pozorovacou technikou priblížime škvrny a erupcie na Slnku, zasvätíme deti do tajov helioenergetiky prostredníctvom slnečnej pece, ale sme pripravení aj na nepriaznivé počasie. Máme nachystané rozprávky s astronomickou tematikou tak pre najmenších škôlkárov ako aj pre detí základných škôl “ oduševnene vykladá pracovník GOS Ján Jánošík. Okrem pozorovania Slnka sú pripravené aj ďalšie zaujímavosti. Šikovné a zručné deti majú šancu zostaviť si svoje slnečné hodiny z papiera, najmenšie môžu prejaviť svoju kreativitu oblečením papierového kozmonauta, ale nezabudli sme ani na technicky založených návštevníkov, pretože pre nich je pripravená výstava starých astronomických prístrojov.

„Našim darčekom pre každé dieťa je voľný vstup v tento deň. Máme veľký areál, aktivít je veľa a očakávame zvýšený záujem, preto je potrebné školské skupiny nahlásiť vopred “ končí rozprávanie Ján Jánošík.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM