Radka Deckerová Od Vás

Festival Jammin výrazne podporilo aj mesto Rožňava

Multikultúrny festival Jammin, ktorý sa bude 30. júna konať na rožňavskom kúpalisku, nemalou mierou a technickým zabezpečením podporilo aj mesto Rožňava.

Multikultúrny festival JAMMIN otvorí leto v Rožňave Dve pódiá, Graffity jam, BreakDance battle aj workshopy 30. JÚNA – 1. JÚLA 2012, areál kúpaliska ROŽŇAVA

„Sme veľmi radi, ze vedenie mesta bolo ochotne pomôcť nám pri organizovaní festivalu Jammin,“ uviedol PR manažér festivalu Martin Kuchár. „Veríme, ze v spolupráci s mestom Rožňava dokážeme urobiť všetko preto, aby bol festival pre návštevníkov atraktívny,“ dodal. Mesto Rožňava poskytlo festivalu veľmi vhodné podmienky na kúpalisku a za zimným štadiónom. Technické služby mesta Rožňava zabezpečia úpravu týchto priestorov, aby tak vznikli vhodné podmienky pre festival vrátane WC pre hostí a zamestnancov, ako aj vody a elektriny.

„Veľmi nás teší, ze vďaka tejto nemalej podpore dokážeme do Rožňavy priniesť trochu kultúrneho života, čo po naozaj dlhom období určite ocení nie len mladá generácia Rožňavčanov,“ vysvetlil Kuchár.

Ako informoval v tlačovej správe, mesto, respektíve technické služby pre festival postavia hlavné pódium. Menšie pódium organizátori získali po dohode s divadlom Actores. „Technické služby sa postarajú aj o poriadok na festivale, zabezpečia odpadkové koše a upratanie priestorov,“ uviedol Kuchár.

„Snažíme sa, aby bol festival Jammin tip-top, už sme zakúpili letenky pre headlinerov, ktorí do Rožňavy pricestujú napríklad až z Veľkej Británie a podpísali zmluvy s ďalšími hudobníkmi a vystupujúcimi,“ uviedol Kuchár, podľa ktorého chcú organizátori spolu so všetkými partnermi na čele s mestom Rožňava docieliť, aby boli návštevníci nie len z nášho mesta a okresu z multikultúrneho festivalu Jammin nadšení. Festival ponúkne okrem sviežich rytmov a kvalitných soundsystémov, vďaka ktorým návštevníci doslova ucítia pozitívne vibrácie, aj množstvo sprievodných podujatí ako sú napríklad workshopy, diskusie, športové turnaje vo volejbale a streetballe či Graffiti Jam a BreakDanceBattle.

„Sme naozaj radi, ze sa v Rožňave konečne niečo udeje, najmä vďaka pozitívnemu prístupu zo strany zástupcu primátora Pavla Burdigu, prednostky MsÚ Rožňava Dariny Repaszkej a zástupcu riaditeľa technických sluzieb mesta Ľudovíta Kossuta,“ priblížil Kuchár a dodal, ze bez podpory zo strany vedenia mesta Rožňava by sa podobné podujatie nemohlo uskutočniť. „V konečnom dôsledku patrí vďaka aj celej kultúrnej komisii a poslancom mesta,“ dodal. ** www.jammin.sk**

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM