Peter Simon Správy

FOTO z prvého dňa rožňavských gymnazistov: Študenti s novinkou, začína kolotočové vyučovanie

Učitelia zasadli za katedry a študenti sa po letných prázdninách znovu ocitli v školskej realite. Pozrite si desiatky fotiek z rožňavského gymnázia.

Ilustračný obrázok k článku FOTO z prvého dňa rožňavských gymnazistov: Študenti s novinkou, začína kolotočové vyučovanie
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Boli sme sa pozrieť na prvý deň študentov na Gymnáziu Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave.

Na gymnáziu je v tomto školskom roku 374 žiakov z toho 91 prvákov.

Ako nám uviedol zástupca riaditeľa Árpád Laco, hneď na úvod dňa sa všetci stretli v Aule, kde prebiehal slávnostný príhovor a mládež dostala prvé pokyny. Potom sa prítomní presunuli do svojich tried, kde dostali rôzne pokyny na nasledujúce dni. „Zajtra študenti pokračujú v triednických hodinách a dostanú učebnice. Niektorí sa už učia podľa rozvrhu. Všetkým by som chcel zaželať veľa úspechov a nech sa im darí. Prvákom, nech sa na novej škole rýchlo udomácnia a štvrtákom mnoho úspechov pri nastávajúcich maturitách,“ povedal Laco.

Dodal, že škola zaznamenala počas leta aj zaujímavé novinky. Jednou z nich je zmena vykurovacieho systému. „Po 37 rokoch doslúžili elektrické akumulačné kachle a montovalo sa nové ústredné kúrenie. Ďalej zavádzame takzvané kolotočové vyučovanie. To znamená, že sa bude vyučovať v predmetových učebniach. Samozrejme sa už po tretí rok opäť otvorila aj bilingválna trieda,“ dodal zástupca riaditeľa.

Pozrite si v našej galérii desiatky fotiek, ktoré prezentujú prvý deň študentov na rožňavskom gymnáziu.

Obrazom: Študenti sa po letných prázdninách opäť vrátili do školských lavíc
43
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM