Peter Simon Rôzne

Gymnazisti z okresu sa majú čím pochváliť: Legálne neskúšanie, logika inak ale aj ľudové tradície...

To, že škola nieje len o drení lavíc a bifľovania sa na vlastnej koži presvedčujú aj gymnazisti z Dobšinej. Ich aktivity okrem štúdia prevyšujú aj rôzne iné činnosti. Veď sa presvedčte sami v prehľade.

Ilustračný obrázok k článku Gymnazisti z okresu sa majú čím pochváliť: Legálne neskúšanie, logika inak ale aj ľudové tradície...
Zdroj: Gymnázium Dobšiná

Ako začať úplne od nuly

Na Gymnáziu v Dobšinej sa apríl začal aktivizujúcim workshopom, predstavujúcim štart v akejkoľvek oblasti od úplného začiatku, Ako začať úplne od nuly. Vďaka podpore dostal každý študent, ktorý sa workshopu zúčastnil, zadarmo STARTer s postupmi a nápadmi ako začať. Pán profesor Lux žiakom prezentoval, ako rozoznávať nové nápady a ako z nich urobiť to, čo ich bude v živote baviť a aj živiť.

Zdokonalovanie logického myslenia

S rastúcou globalizáciou sa stáva čoraz dôležitejšia aj medzinárodná výmena vedomostí. Matematická olympiáda Pangea má podporu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Organizátor súťaže chce svojim mottom matematika spája zjednotiť všetkých žiakov v názore, že matematika je aj zábavná a netreba sa jej vyhýbať. Hlavným cieľom olympiády Pangea je preto zvýšiť záujem žiakov o matematiku a zdokonaliť ich logické myslenie. Pangea je celoeurópska matematická olympiáda pre žiakov základných a stredných škôl. Na štvrtom ročníku sa zúčastnil zatiaľ najvyšší počet uchádzačov, čo je viac ako 65 000 žiakov zo 604 škôl z celého Slovenska. Na Gymnáziu v Dobšinej sa v tomto roku do nej zapojilo 62 našich študentov, z ktorých 7 bolo ocenených organizátormi malými vecnými cenami.

Legálne neskúšanie

Koncom apríla zas študenti gymnázia využili možnosť, ako sa legálne vyhnúť skúšaniu. Aktívne sa zapojili do GreenDay 2016, ktorý im zaručoval, že ak sa oblečú do zeleného, nebudú skúšaní. Pani profesorka Turicová zorganizovala prezentovanie tejto aktivity fotografiou živého listu, ktorou zapojila študentov do aktivít v rámci týždňa zeme. Týždeň na ochranu Zeme sme na našej škole ukončili spoločnou prácou na vytváraní čistého a harmonického okolia našej školy. Zhrabané listy, konáre a iný biologický odpad odviezlo auto objednané z Podniku služieb mesta.

Podporujú ľudové tradície

Nositeľmi tradícií ľudových tancov na našej škole sa stali Janka Garanová Krišťáková a Branislav Straka, ktorí boli aktívnymi účastníkmi metodického dňa Veselá Karička 2016 v Košiciach. Priniesli do školy choreografiu karičky, ktorá sa bude tancovať 23. júna 2016 na námestí v Košiciach, kde sa pokúsia tanečníci prekonať rekord v najdlhšej alebo najväčšej bráničke. Z našej školy sa pokusu o rekord zúčastnia pod ich vedením minimálne 16 študenti. Aj týmto spôsobom podporuje škola ľudové tradície u študentov.

Deň žien s prezidentom v Košiciach

Koncom apríla dievčatá z 3.B a 8.A využili ponuku GirlsDay, celosvetového dňa žien v informačno-komunikačných technológiách, ktorý sa konal 28. apríla 2016 pod záštitou prezidenta Slovenskej Republiky Andreja Kisku. Dievčatá z Dobšinej spolu s pani profesorkou Zahoranskou prežili úžasný deň v Košiciach.

Zdroj: Gymnázium Dobšiná

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM