Radka Deckerová Futbal

Lepšie časy v Rožňavskom futbale?

Počas jarnej časti sezóny sa urobilo pár zmien v klube SP MFK Rožňava a po sezóne sa taktiež počíta s nejakými zmenami a posilami.

Na začiatku uplynulého ročníka sa trénerom mužstva stal D. Kemény. Prežil s mužstvom kritickú jeseň, no v priebehu jarnej časti sa rozhodol odísť. Na jeho miesto prišiel dovtedajší asistent L. Dávid. Dotiahol jarnú časť, no teraz odchádza aj on. Vedenie klubu tak hľadá nového trénera. Môžeme vám už dnes potvrdiť, že nový tréner klubu SP MFK Rožňava sa stal Július Balta a jeho asistent bude** Ladislav Dávid ml.**, ktorý by mal pôsobiť aj na trénerskom poste „B“ mužstva.

Stavať na obrane Pri doplňovaní kádra má vedenie istú predstavu. „Gro mužstva je vcelku silné, hlavne obrana. Osloviť chceme hráčov ako bratia Gereovci, Tomáš Németh, Braňo Kuzma. K nim dvoch či troch vývoja schopných hráčov z okresu, ktorých máme vyhliadnutých. Nevylučujem ani možnosť, že by prišiel niekto zo Štítnika. Verím, že zostane Filip Pollák. Otvorená je otázka brankára, Šalamon uvažuje o odchode. Ak by sa tak stalo, vrátil by sa Šaňo Szabó z Krh. Podhradia,“ načrtol možné príchody a odchody J. Strelka.

Plány Na lepšie časy, zdá sa, svitá, nielen čo sa týka mužstva. Rozbehnúť by sa mala prístavba dvoch nových šatní a tribúna by mala dostať novú strechu. Konečne by malo v areáli byť aj verejné WC. „Verím, že do jarnej časti sa ich podarí dokončiť,“ uviedol J. Strelka. Vyrovnať sa podarilo exekúciu, ktorá bola v minulom roku uvalená na klub za pohľadávky z roku 2002. „Snažíme sa dlhy z minulosti vyrovnávať. Nejaké resty ešte zostali, no snažíme sa ich zmierniť,“ poznamenal J. Strelka. V jarnej časti dostal klub od mesta len časti priklepnutého rozpočtu, na chod klubu by to však nestačilo. „Našťastie sa však našiel sponzor, ktorý nám v jarnej časti pomohol. Za podporu tak ďakujeme všetkým, hlavne však pánovi Jánovi Sisikovi,“ uzavrel J. Strelka.

**Začíname doma so Smižanami ** 30.7.2011 Rožňava – Smižany 3.8.2011 Turňa n/B – Rožňava 6.8 2011 Rožňava – Sobrance 14.8.2011 Čaňa – Rožňava

Zdroj: http://mfkroznava.webnode.sk/…-zachranila/

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM