Radka Deckerová Kultúra

Letné kino 2011 otvorené!

Prípravy na zahájenie letného kina na rožňavskej hvezdárni prebiehali za mimoriadne nepriaznivého počasia, obloha a teplota vzduchu pripomínali skôr jeseň ako začiatok prázdnin!

Každú chvíľu sme sledovali satelitné snímky, ktoré podľa nás boli úplne pobláznené. Ukazovali dážď, keď nad Rožňavou nebol ani obláčik a opačne. Nakoniec ale všetko dobre dopadlo, kým v čase našej projekcie na Slovensku boli búrky a padali krúpy, nad rožňavskou hvezdárňou žiarili hviezdy. Začali sme veľkofilmom Juraja Jakubiska Bathory s predvídateľne nízkou účasťou divákov. Zato tí, ktorí na Báthoryčku prišli, isto si ju vychutnali.
Dúfame, že sa počasie umúdri a pripravujeme pre vás ďalšie filmy. Prvý júlový týždeň hneď dva – vo štvrtok pre deti a ich rodičov rodinný film Príbehy na dobrú noc v maďarskom znení a v piatok kultový český film Samotáři. Program bude pestrý, tak aby si v ňom každý našiel niečo pre seba, takže uvidíte aj bláznivú dobrodružnú motorkársku komédiu s hviezdnym obsadením pod názvom Divé svine (Wild Hogs). Ďalší maďarský večer naplníme dokumentárnym filmom Szoborfák (Sochy ukryté v stromoch) za účasti tvorcov a protagonistov filmu v spojení s hudobnými hosťami. Nemenej zaujímavá bude aj groteska Skřítek, v ktorej excelentným spôsobom dokážu skvelí českí herci „vyrozprávať“ príbeh plný vtipných situácií aj bez slov. Mesiac júl ukončíme hudobno-tanečnou snímkou skôr pre mladšiu generáciu so záujmom o tanečný štýl Street dance.
A keďže premietame na hvezdárni, po každom filme je pre vás samozrejme pripravené pozorovanie letnej oblohy s jej aktuálnymi úkazmi.
Zaujímavosťou tohoto ročníka je, že letné kino bude kočovať po obciach v lokalite Gemera, a to vďaka finančnej podpore Nadácie Intenda, a tiež s finančným prispením Ministerstva kultúry SR.
Samozrejmosťou je pokračovanie aj počas augusta. O programe letného kina Vás budeme podrobnejšie informovať na oficiálnej stránke Gemerského osvetového strediska www.gos.sk, filmového klubu www.gemerfilm.com a na stránkach našich mediálnych partnerov roznava24.sk, roznava.net, gemer.biz a vo vysielaní rožňavskej televízie RVTV.
Virtuálne sa môžeme stretnúť aj na sociálnej sieti Facebook – Gemerské osvetové stredisko, kde sa s vami radi stretneme v debate o kine, filme, kultúre, či o našich ďalších aktivitách.

Kontakt: Gemerské osvetové stredisko Betliarska 8, Rožňava Kleinová Anežka – kleinova@gos.sk, 058/732 42 58

premietanie_jul
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM