Radka Deckerová Tlačové správy

Medzinárodný týždeň ľudských práv

Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, realizuje v dňoch 15. až 23. novembra 2012 súbor kultúrno-vzdelávacích podujatí pod názvom II. medzinárodný týždeň ľudských práv.

Ilustračný obrázok k článku Medzinárodný týždeň ľudských práv
Zdroj: Dnes24.sk

Interaktívne vdelávacie podujatia sú určené žiakom a študentom a zameriavajú sa na zvyšovanie povedomia o ľudských právach a presadzovanie, podporu a ochranu základných práv a slobôd. Program je zostavený v súlade s politikou EÚ a prioritnými cieľmi Medzinárodného dohovoru o odstránení všetkých foriem rasovej diskriminácie.

Premietanie dokumentárnych filmov, divadelné predstavenie, interpretácia komunitného života rôznych etnických a národnostných skupín, diskusie – to sú formy, ktorými vytvoríme priestor na komunikáciu a multikultúrny dialóg.

V scenári týždňového programu sú verejnosti určené atraktívne kultúrne akcie – 15. novembra (štvrtok) o 17.30 v Čajovni večnej mladosti (ul. Akademika Hronca 3, Rožňava) po vystúpení rožňavského hudobníka Árpáda Farkasa premiéra dokumentárneho filmu Cigáni idú do volieb o známom rómskom aktivistovi Vladovi Sendreiovi.
Zvláštna farebnosť zvukov africkej bubnovej show a tradičné africké, indické a juhoamerické rytmy a tance oživia 21. novembra (streda) o 16.30 sálu Radnice na Námestí baníkov v Rožňave.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd.
Vstup na podujatia je voľný.
Zmena programu vyhradená.

Info:
Gemerské osvetové stredisko
Betliarska 8, Rožňava
058/732 42 58
Mgr. Timea Tóthová – tothova@gos.sk
Anežka Kleinová – kleinova@gos.sk

Medzinárodný týždeň ľudských práv
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM