Peter Simon Správy

Mikuláš do Rožňavy zavítal vo veľkolepom štýle: FOTO a VIDEO!

Parádny divadelný program, záchranné zložky, ohňostroj a stovky ľudí v centre mesta. Takto vyzeral príchod Mikuláša do Rožňavy. Pozrite si foto a video.

Ilustračný obrázok k článku Mikuláš do Rožňavy zavítal vo veľkolepom štýle: FOTO a VIDEO!
94
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Rozsvietenie vianočného stromčeka na námestí je pre Rožňavčanov znakom, že najkrajšie sviatky roka sú už za dverami. Pozrite si momenty z mikulášskeho večera v centre. Ten náš deti z Rožňavy potešil už po 45-krát.

Ako už avizoval primátor mesta Michal Domik, že sa Rožňavčania majú na čo tešiť, tak sa to naplnilo do bodky. Oči žiarili nie len deťom ale aj dospelým. Mikulášsky program v Rožňave začal 5. decembra 2019 od 17:00 hod. na pripravenom pódiu na Námestí baníkov.

Viac, ako hodinový program zavŕšil veľkolepý ohňostroj.

Pozrite si desiatky fotiek a video v našej galérii. :)

Stromček už svieti

Ako je už tradíciou, vianočný stromček na rožňavskom námestí prišiel slávnostne zažať patrón všetkých detí, svätý Mikuláš. Na Námestí baníkov sa stretli Rožňavčania, a najmä tí najmenší, čakajúc na príchod deduška v červenom plášti. Ten tak potešil najmenších, tí starší si zaspomínali, keďže náš rožňavský Mikuláš sa svojej činnosti venuje už viac ako 45 rokov a dostalo sa mu pocty. Program začal vianočným predstavením divadla Actores pod názvom Mikuláš a PiPi. Do inscenácie sa však zapojili aj záchranné zložky. Na námestie tak dorazili záchranári, polícia aj dobrovoľní hasiči. Deti neskrývali radosť. Rozžiarené oči bolo vidieť navôkol.

Po tom sa už na pripravené pódium dostavil samotný Mikuláš. V úvode každého pozdravil a prítomným zaželal krásne a pohodové prežitie sviatkov. V zápätí sa ujal rozsvietenia vianočného stromu. O niekoľko minúť však prišlo ďalšie prekvapenie a to v podobe krásneho ohňostroja, akého sme zvyknutí na Silvestra. Prítomní každej vekovej kategórie si teda prišli na svoje.

Rožňavský Mikuláš je vskutku unikát

Patrí k neodmysliteľnej súčasti nášho mesta. Jeho príchod rozžiari množstvo detských očí a tí skôr narodení naňho spomínajú tiež. Svoju púť v našom meste začal už v roku 1973, keď zastupoval vtedajšieho Mikuláša, ktorý ochorel a tak sa nemohol zúčastniť. Akosi mu táto funkcia v meste prischla a tak ju vykonáva dodnes a samozrejme s radosťou. Tento rok zavítal medzi Rožňavčanov už 45-krát.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Zdroj: Facebook
Obrazom: Mikuláš do Rožňavy zavítal vo veľkolepom štýle
94
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM