Peter Simon Rôzne

Nevšedné preteky v Rožňave: Čo sa chystá v centre mesta?

Na Námestí baníkov v Rožňave sa pripravujú preteky aké tu ešte neboli. Podujatie je určené pre rodiny s deťmi.

Ilustračný obrázok k článku Nevšedné preteky v Rožňave: Čo sa chystá v centre mesta?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Nedávno sme vás informovali, že naša radnica vyrukovala so zaujímavým nápadom, ktorý potešil motoristov aj najmenších obyvateľov našho mesta.

Využitie masy snehu však pokračuje. Myšlienka vznikla už minulý rok, no podľa kultúrnej referentky mesta sa z dôvodu absencie snehu nedala realizovať v plnom rozsahu. Dnes je už všetko inak a podujatie pod názvom Nevšedné preteky je onedlho tu. „Mesto Rožňava sa rozhodlo využiť masu snehu naplno aj týmto spôsobom a usporiadalo zaujímavé preteky,“ spresnila kultúrna referentka, Lenka Leštáková.

Mesto v rámci svojich športových podujatí prichádza s aktivitou, ktorá pred polročnými prázdninami deti určite poteší. Ako sme zistili, súťaž je určená pre deti vo veku 9 rokov. Môžu sa vyblázniť na kope snehu priamo na námestí a k tomu ešte vyhrať pohár primátora. V cieli bude čakať samotný primátor Rožňavy Pavol Burdiga.

Podujatie sa uskutoční 1. februára 2017 od 13:00 hod. Je zorganizované pre 9 ročné deti. „Jedná sa o špeciálne preteky v zdolaní snehového kopčeka voľným štýlom na bezpečných šmýkadlách,“ dodala kultúrna referentka mesta, Lenka Leštáková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM