Andrea Mesarčíková Rôzne

REJDOVÁ: Najtradičnejším jedlom v obci je čír

Okrem známych gemerských zemiakových guliek a zemiakových pirohov sa môže Rejdová pochváliť aj vlastnými receptmi, ktoré sa za hranice dediny dostávali len ťažko.

Väčšinou si ich mimo Rejdovú odniesli nevesty, ktoré sa recepty naučili ešte doma.
„Tradičné rejdovské jedlá sa spájali hlavne s kračúnom (Vianoce, pozn. TASR). Varila sa tu polievka, ktorú inde volajú kapustnica. U nás je to jucha. Potom sa jedli zuzáky s makom,“ povedala rodáčka z Rejdovej, ktorá v obci prežila celý život, dnes 73-ročná Mária Brdárska Janoška.
Kedysi gazdiné v Rejdovej vstávali už o druhej ráno, aby stihli navariť frištik, ktorý potom odnášali koscom na lúky. Pirohy, halušky, guľky, šúľance, to boli najobľúbenejšie raňajky mužov. „Nikedy sa chodilo ráno za chlapmi aj 20 kilometrov, lebo náš chotár je veľký. Ráno ženy navarili, odniesli jedlo koscom, potom do popoludnia hrabali a popoludní sa vracali domov postarať sa o statok. A na druhý deň všetko znovu,“ pousmiala sa Brdárska. Spomenula si, že ženy museli na chrbte nosiť aj zrno. „Chlapi so sebou zobrali dobytok, ale ten sa musel šetriť, lebo ho po čase chceli predať, tak nemohli nosiť ťažké vrecia. Tie potom priniesli ženy spolu s jedlom,“ zaspomínala si.
Najtradičnejšie jedlo v Rejdovej je však čír. „Najskôr sa prevarí voda. Do toho sa nakrájajú grule (zemiaky) a kým sa uvaria, urobíme cestovinu. Na korýtku sa urobí tvrdé cesto z grizovej múky (krupica). Do toho sa dá aj vajíčko. Toto tvrdé cesto sa natrhá, sekačkou sa poseká a to sa volá čír. To sa potom vysype do polievky,“ povedala teta Brdárska a zaželala dobrú chuť.

Zdroj TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM