Radka Deckerová Kultúra

Rožňavské dni sv. Cyrila a Metoda

V dňoch 10. – 23. októbra 2011 sa z podnetu Rímskokatolíckej cirkvi farnosti v Rožňave uskutoční v Galérii Gemerského osvetového strediska (GOS) výstava približujúca život a dielo sv. Cyrila a Metoda. Expozíciu slávnostne otvorí v pondelok 10. 10. 2

Blížiace sa významné výročie – 1150 rokov od príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie – oslavy ktorého vyvrcholia v roku 2013, sú príležitosťou na pripomenutie si nesmierneho významu poslania solúnskych bratov nielen v rovine náboženskej, ale aj kultúrno-spoločenskej. Význam ich misie a ich prínos k rozmachu kresťanstva v Európe vyzdvihol v roku 1980 pápež Ján Pavol II., keď ich vyhlásil za spolupatrónov Európy.

“V rámci príprav na túto jedinečnú slávnosť chceme budovať toto povedomie predovšetkým v radoch mladej generácie. Všetkým by sme chceli čo najlepšie priblížiť život a dielo týchto velikánov európskeho formátu. Veríme, že výstava bude obohatením kultúrneho a spoločenského života Rožňavčanov a pedagógom tunajších škôl poskytne možnosť rozšíriť žiakom a študentom vedomosti z histórie” uviedla riaditeľka GOS Mgr. Helena Novotná. Netradičná výstava obrazov, sôch, kníh a ďalších artefaktov je obohatená o premietanie dramatizácie povesti o Cyrilovi a Metodovi na motívy Starých povestí slovenských podľa Milana Ferka. Výstava bude otvorená v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00. Vstup je voľný.

info: 058/732 42 58, gos@gos.sk

zdroj: Anežka Kleinova

vystava_cyrilametod
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM