Marek Šebeňa Futbal

Slavošovce otočili nepriaznivý stav

V čisto aprílovom počasí sa v Slavošovciach odohral dnes aj aprílový zápas, keď to na ihrisku vyzeralo premenlivo ako dnešné počasie. Hostia z Dediniek vôbec neprišli brániť a od úvodu sa zahryzli do domácich.

Vyvrcholením snahy hráčov Dediniek bol aj šťastný gól v 20 min. prvého polčasu. Domáci sa v prvom polčase kombinačne trápili a len ťažko sa dostávali pred bránku súpera. Čomu nepomáhal aj silný vietor ktorý hral proti domácim. Po zmene strán sa zmenilo aj počasie a s ním aj obraz hry, keď domáci vyšli zo šatní ako vodou pokropení. Hneď po 10 min. hry druhého polčasu rozvlnil sieť Dediniek po krásnom centry z pravej strany presnou strelou Varga. Vzápätí po rozohraní v stredovom kruhu domáci opäť zaútočili a tentoraz hral vietor s nimi a Lompartov center do šestnástky skončil na prekvapenie všetkých v bráne hostí. Hráči Dediniek sa však nevzdávali a vsietili aj vyrovnávajúci gól, ktorý však nebol uznaný kvôli avizovanému postaveniu mimo hry útočiaceho hráča hostí. V 25 min. druhého polčasu domáci ešte prikrášlili výsledok stretnutia na 3:1, keď krásnou strelou z priameho kopu zvyšoval Lipták Zápas sa potom dohrával za nepriaznivého počasia, ktoré znemožňovalo kombinačnú hru oboch mužstiev, vo vlažnom tempe.

II. Trieda OM: Slavošovce – Dedinky 3:1 (0:1) góly domácich: Varga, Lompart, Lipták