Radka Deckerová Krimi

Správy z Východu

Prinášame vám spravodajstvo z východnej časti Slovenska.

Naháňali ho s baseballovými palicami **
Z prečinu nebezpečného vyhrážania spáchaného formou spolupáchateľstva (trestná sadzba až tri roky) boli obvinení dvaja Košičania – 41-ročný Tibor a 31-ročný Alex, ktorí sa dňa 06.04.2011 okolo 07.45 hod. spolu s ďalšími nestotožnenými osobami na Galaktickej ulici v Košiciach vyhrážali zabitím 35-ročnému Deziderovi z Košíc. Muža zároveň po ulici naháňali s baseballovými palicami, čím u neho vzbudili dôvodnú obavu o život a zdravie. ** Oklamali deti a kradli

Košickí policajti vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili 18-ročného Ladislava a 23-ročného Ondreja z Košíc, ktorí dňa 21.04.2011 večer v byte na Panelovej ulici v Košiciach využili neprítomnosť matky a pod zámienkou, že sú smädní, presvedčili jej dve maloleté dcéry (8 a 6), aby ich vpustili do bytu. Z bytu následne odcudzili dva mobilné telefóny a hotovosť 350,–€ (celková škoda 830,–€).

V obci Slanec došlo k viacerým vlámaniam Doposiaľ nezistený páchateľ sa v noci z pondelka na utorok v obci Slanec (okr. Košice –okolie):

  1. po odstránení visiaceho zámku vchodových dverí vlámal do pohostinstva, odkiaľ odcudzil plazmový televízor, čím majiteľke spôsobil celkovú škodu 515,–€.
  2. po odstránení dvoch visiacich zámkov na ochrannej mreži vchodových dverí a ich vypáčení vlámal do predajne, z ktorej odcudzil rôzny tovar (napr. sviečky, odevy, obuv), čím majiteľke vznikla škoda 1.270,–€.
  3. sa pokúsil vlámať do prevádzky stávkovej kancelárie tak, že chcel prepíliť očká ochrannej mreže vchodových dverí, čo sa mu však nepodarilo. Poškodením majiteľovi spôsobil škodu 10,– €.

Prípady dokumentuje OO PZ Bohdanovce ako pokračujúci prečin krádeže v súbehu s prečinom krádeže v štádiu pokusu.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM