Peter Simon Správy

TOP správy uplynulého týždňa: Rýchly prehľad najzaujímavejších udalostí z Rožňavy

Uplynulý týždeň bol bohatý na udalosti. Vybrali sme 5 z nich, ktoré vás zaujali najviac.

Ilustračný obrázok k článku TOP správy uplynulého týždňa: Rýchly prehľad najzaujímavejších udalostí z Rožňavy
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Novinky v jaskyni pri Rožňave

Dobrovoľní jaskyniari objavili v Gombaseckej jaskyni v okrese Rožňava unikátne priestory. Nové siene naposledy odhalili pred 50 rokmi. Ako prezradili, boli aj oni prekvapení. Nové objavené siene sú sprístupnené iba odborníkom, bežní návštevníci budú musieť počkať ešte pár rokov.

Urgentná výzva z našej nemocnice

Hematologicko transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory v Rožňave zaznamenalo pokles zásob krvi. Nemocnica preto prosí darcov krvi o urgentnú pomoc.

Hollywood na východe

Je malá, nenápadná, avšak neustále púta pozornosť návštevníkov. Čím je obec na východe Slovenska taká výnimočná? Dedina Háj kedysi hostila aj filmový štát až z Hollywoodu! V jej katastri sa totiž kedysi natáčal úspešný film Za nepriateľskou líniou. Hlavnú úlohu si vo filme zahrali herci Owen Wilson a Gene Hackman. Časť filmu, ktorý mal rozpočet 40 miliónov sa natáčala aj v obci Háj.

Rožňava sa postavila proti Žiline

Rožňavčania sa postavili proti silnému pohárovému súperovi zo Žiliny. Obe mužstvá bojovali do poslednej minúty, ako víťazi však kráčali do šante hostia. Kvalitný futbal si prišlo pozrieť viac ako 1 500 nadšencov. Líder priebežného poradia Fortuna ligy MŠK Žilina v druhom kole Slovnaft Cup-u pricestovala do Rožňavy. Tu sa proti nim postavili futbalisti 4. ligy z klubu MFK Rožňava. Obe strany podávali vysoký výkon a množstvo divákov si mohlo teda pozrieť futbal, ako sa patrí.

Výhľad na celé okolie

Historická stavba v srdci obce Štítnik ponúka množstvo poznatkov a po zdolaní desiatok schodov aj scenériu okolia. Miestny evanjelický farár nás zaviedol až na vrch kostolnej veže, kde nám prezradil rôzne zaujímavosti. Spomenúť môžeme napríklad to, že sa tu zachovali pôvodné trámy a okrem toho aj pomocné výťahy, ktorými dopravovali spomenuté trámy na svoje miesta. Na desiatkach fotografií nájdete ako interiér stavby, tak aj krásnu scenériu výhľadu na okolie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM