Radka Deckerová Rôzne

VIDEO: Postihnuté miniprasiatko dobýva svet internetu

Miniprasiatko, ktorému vrodená chyba nedovoľovala používať zadné nohy, vďaka zásahu veterinára získalo špeciálny vozíček a priazeň státisícov návštevníkov videoportálu YouTube.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Postihnuté miniprasiatko dobýva svet internetu
Zdroj: Webnoviny.sk

Keď v januári prišlo v USA na svet miniprasiatko s vrodenou chybou, ktorá mu nedovoľovala používať zadné nohy, jeho majitelia ho takmer odsúdili na smrť. Vďaka veterinárovi Lenovi Lucerovi však prasiatko ešte stále žije a za pomoci internetu sa stalo novou zvieracou hviezdou na YouTube.

Prasiatko, ktoré dostalo meno Chris P. Bacon (slovná hračka, ktorá pri súvislom vyslovení tvorí meno „Chrumkavá slaninka“), doniesla jeho majiteľka deň po narodení k veterinárovi do Eastside Veterinary Hospital v Clermonte. Keď zistila, že prasiatko nebude môcť nikdy používať zadné nohy, chcela ho nechať utratiť. Miestny veterinár Len Lucero jej k tomuto rozhodnutiu ponúkol niekoľko alternatív vrátane tej, že sa o prasiatko postará sám a poskytne mu rehabilitáciu, s čím pôvodná majiteľka ihneď súhlasila.

„Nechela ho dať utratiť, len nevedela, aký život by ho čakal. Jedným z riešení, ktoré som jej ponúkol, bolo, že sa ho vzdá a ja urobím všetko preto, aby zostalo na žive čo najdlhšie,“ uviedol veterinár. Následne ho odniesol domov, kde si ho celá rodina okamžite zamilovala. Po tom, ako išli všetci spať, Lucero vyrobil z hračky svojho syna jednoduchý vozíček, ktorý mal Chrisovi pomôcť pri chôdzi.

„Ďalší deň sme to vyskúšali a najprv sa mu to vôbec nepáčilo. Neskôr sa však upokojil,“ spomína veterinár, ktorý prasiatko nafilmoval. Krátke video, ktoré neskôr zavesil na internet, sa stalo okamžitým hitom. Okrem toho, že si ho na YouTube pozreli státisíce návštevníkov, prasiatku on-line reklama dopomohla k lepšiemu životu.

Video totiž neuniklo ani pozornosti organizácie Walkin’ Wheels, ktorá sa snaží pomáhať postihnutým zvieratám. Tá veterinárovi ponúkla, že pre Chris P. Bacona vyrobí špeciálny vozík na vlastné náklady. Chris sa tak stal prvým prasiatkom na svete, ktoré získalo svoj špeciálny vozík. Veterinár však tvrdí, že doň ešte musí pár centimetrov dorásť. „Začína byť už veľký pre vozík, ktorý som mu vyrobil, ale stále nedorástol do nového. Keď sa tak stane, bude to úžasné,“ dodal Lucero.

Video: Postihnuté miniprasiatko dobýva svet internetu
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM