Radka Deckerová Krimi

Vykradnuté potraviny

Doposiaľ neznámy páchateľ v obci Henckovce (okr. Rožňava) v noci z utorka na stredu vylomil vchodové dvere predajne potravín a vošiel do skladových priestorov.

Tu vypáčil spojovacie dvere skladu, vošiel do predajne a odcudzil presne nezistené množstvo potravín, cukroviniek, kávy, alkoholu a cigariet. Poškodením zariadenia a krádežou vznikla družstvu z Revúcej škoda odhadnutá na viac ako 1000,–€. foto: http://www.henckovce.sk/…enckovce.php ** Správy z Východu:** Vlákal ju do bytu a vyhrážal sa jej zabitím Košický policajný vyšetrovateľ z prečinov obmedzovania osobnej slobody (trestná sadzba 3 až 8 rokov) a nebezpečného vyhrážania obvinil 34-ročného Štefana z Košíc, ktorý pod doposiaľ nezistenou zámienkou vlákal do bytu na Czambelovej ulici v Košiciach 29-ročnú Janu z Košíc. V byte ju násilím držal od večera dňa 07.06. do rána dňa 08.06.2011, pričom sa jej vyhrážal zabitím. Spôsobil jej zranenie s dobou liečenia do 7 dní. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia.

**Traja Košičania obvinení z lúpeže ** Zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva boli obvinení traja Košičania – 27-ročný Daniel, 16-ročný Marek a 15-ročný Dionýz, ktorí v utorok okolo 22.25 hod. na chodníku za autobusovou zastávkou na Palackého ulici v Košiciach lúpežne prepadli 19-ročného Mareka z Popradu. Najprv ho Daniel dvakrát udrel päsťou do oblasti tváre a keď ho napadnutý mladík rukami chytil, aby mu zabránil v ďalšom útoku, Dionýz mu zo zadného vrecka vybral peňaženku a spolu s Marekom sa dali na útek. Mužovi spôsobili škodu 30,–€ a zranenie s dobou liečenia do 6 dní. Obvinení sú stíhaní na slobode.

**Brali veci z neuzamknutých bytov ** Košickí policajti vypátrali a poverený príslušník z prečinu porušovania domovej slobody obvinil 18-ročného Ladislava a 23-ročného Ondreja z Košíc a 16-ročného Eduarda z Medzeva (okr. Košice –okolie). Títo spolu po vzájomnej dohode v marci 2010 vošli do neuzamknutého bytu na Čapajevovej ulici v Košiciach, kde z voľne položenej kabelky ukradli peňaženku s osobnými dokladmi a hotovosťou 45,– €. V apríli 2010 zase z neuzamknutého bytu na Rožňavskej ulici v Košiciach ukradli peňaženku s osobnými dokladmi a hotovosťou 20,– €.

**Podvodmi prišli k notebookom ** Z prečinu podvodu bol obvinený 29-ročný Peter z Košíc, ktorý dňa 01.04.2011 o 20­.00 hod. v Košiciach – Barci dostal od 19-ročnej Lenky z Košíc notebook a to za účelom vytvorenia web stránky s tým, že ho následne vráti. Napriek viacerým výzvam notebook doposiaľ nevrátil, čím majiteľovi notebooku vznikla škoda 620,– €.

Z toho istého prečinu bol obvinený aj 23-ročný Samuel z Bohdanoviec (okr. Košice –okolie), ktorý v pondelok o 11.00 h. na Staničnom námestí v Košiciach vylákal od 25-ročnej Moniky z Košíc notebook a to za účelom prevodu finančných prostriedkov cestou internet bankingu. S notebookom následne ušiel na neznáme miesto. Košičanke vznikla škoda 600,– €.

**Z traktora ukradol kolesá ** Policajti OO PZ Pavlovce nad Uhom vypátrali a z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinili 19-ročného Marcela z Maťovských Vojkoviec (okr. Michalovce), ktorý v prvej polovici apríla 2011 v ranných hodinách prišiel na dvor oploteného rodinného domu na Ortovskej ulici v Pavlovciach nad Uhom, vylomil dvere na hospodárskej budove a z malotraktora odcudzil dve liatinové kolesá so závažím. Majiteľovi spôsobil škodu 380,–€.

**Odcudzenou kartou si „prilepšil“ ** Včera okolo obeda v hypermarkete na Trolejbusovej ulici v Košiciach neznámy páchateľ využil nepozornosť 48-ročného Košičana a z nákupného košíka mu ukradol príručnú tašku s osobnými dokladmi, dokladmi i kľúčmi od vozidla, hotovosťou 900,– € a bankomatovou kartou. Prostredníctvom karty následne v bankomate vybral hotovosť 2.500,– € (celková škoda 3.430,–€).

V autokempingu v katastri obce Hrabušice (okr. Spišská Nová Ves) neznámy páchateľ v utorok v noci rozbil sklenenú výplň dverí na osobnom motorovom vozidle zn. Škoda Felícia a odcudzil peňaženku s hotovosťou 450,–€ a osobnými dokladmi. Krádežou vecí vznikla 22-ročnému mužovi z Karvinej v ČR škoda 470,€ a poškodením vozidla majiteľovi z Bohumína (ČR) škoda 200,–€.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM