Radka Deckerová Šport

Vyspovedali sme rožňavských športovcov: Takto relaxujú počas leta...

Šporotovcov, ktorí reprezentujú Rožňavu sme sa opýtali ako trávia prázdniny a kam sa chystajú na dovolenku.

Ilustračný obrázok k článku Vyspovedali sme rožňavských športovcov: Takto relaxujú počas leta...
Foto: Radka Deckerová

Aďo Hanzlík (basketbalista)

Prázdniny trávim s priateľmi, po väčšine s basketbalistami. Stále vznikne nejaký nápad a tak teda málokedy sedím doma. Začiatok leta patril kúsok regenerácii a iným športom ako basket napr. futbal, volejbal. Teraz však už treba makať lebo sezóna je tu co-by-dup.

Tento rok však dovolenkujem doma, more neuvidím. Nie stále sa podarí tak tento rok teda budem doma. O to viac času bude na kamarátov a rôzne akcie. Keď počasie nesklame, čaká nás fasa leto :)

Marcel Róth (futbalista)

Prázdninovať som začal zhruba pred dvoma týždňami. Prvý týždeň som mal taký voľnejší a druhý týždeň trávim letnou prípravou na novú sezónu s mužstvom Moldavy n/Bodvou „B“. Svoje voľné dni, v ktorých nemám tréning trávim regeneráciou na kúpalisku či už v Rožňave alebo v okolí. Sem – tam zvyknem aj brigádovať takže môžem povedať, že moje prázdniny sú viac menej o sebarozvoji ako o relaxe.

Maroš Gazdík (hokejista)

Pre každého športovca je dôležité mať aspoň kúsok času pre seba a počas voľna načerpať nové sily . Leto sa začalo, dni sú čoraz teplejšie, a preto sa ich budem snažiť využiť efektívne na relax a odpočinok. Počas dovolenky navštívim, hlavne kúpaliska či už na Slovensku alebo Maďarsku rôzne výlety s priateľmi na bicykli, alebo nejaká tá turistika. Veď počas roka nie je dostatok času na to aby sme sa mohli bez výčitiek zabávať. Avšak, ani počas dovolenky netreba zanevrieť na kondíciu a udržiavať sa vo forme aj počas nej.

Adrián Angyal (taekwondista)

Pravidelné tréningy v lete nemáme, ale športujem aj počas prázdnin. Chodím behať a navštevujem fitko. Nakoľko sa v septembri chystám na juniorské ME do Portugalska, nie je čas zaháľať. Zúčastnil som sa tréningového programu taekwondo v zápase, ktorý sa konal v dňoch 26.6. – 9. 7. 2013, v Kyong Hee University v Južnej Kórei. Tam som nadviazal priateľstvo aj s teakwondistom z Budapešti, ktorý ma pozval k nim na medzinárodné sústredenie, ktorého sa plánujem zúčastniť.

Počas leta ma čaká ešte reprezentačné sústrednie od 2.8. – 6.8.2013. Ak sa podarí, tak by som rád absolvoval ešte aj súťaž, ktorá sa každoročne koná na ostrove Korčula, kam plánujeme s rodičmi aj tohoročnú dovolenku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM