Radka Deckerová Rôzne

Vyučovací program na výučbu angličtiny E-Blocks english získal niekoľko ocenení

E-Blocks English (angličtina) je revolučný program na výučbu angličtiny ako druhého jazyka alebo ako prvého jazyka. Program bol postavený na riadnom pedagogickom výskume, ktorý jeho úspech podporil a na medzinárodne uznávaných pedagógoch po celom svete.

Ilustračný obrázok k článku Vyučovací program na výučbu angličtiny E-Blocks english získal niekoľko ocenení
Foto: Radka Deckerová

Projekt: Rozvoj porozumenia textu a vzdelávanie v anglickom jazyku smerom k otvorenej Európe

Tento program naplno využívajú aj žiaci ZŠ akademika Jura Hronca v Rožňave

E-Blocks systém získal prestížne ocenenie Best E-learning Solution (najlepšie riešenie E-vyučovania) za rok 2005, zo spojených národov ocenenie WSA. V roku 2006, E-Blocks získal ďalšie ocenenia víťazstvom BESSIE Award za early elementary EFL solution (rýchle základné riešenie EFL- angličtina ako cudzí jazyk), EDDIE Award za najlepší softvér v kategórii angličtina ako cudzí jazyk a 2 ceny od asociácie vydavateľov vzdelávania (Association of Education Publishers) Zlatú lampu (the Golden Lamp) a ocenenie za vynikajúci výkon (the Distinguished Achievement Award). E-Blocks je dynamický systém výučby pre deti v pred škôlkarskom veku až do 5.stupňa.

Dosiahnutie sluchového, zrakového a kinestetického učenia, vyučovacia teória celkovej fyzickej reakcie ožíva práve s týmto multimediálnym produktom. Začínajúci čitatelia sú zapojení a stimulovaní, zatiaľ čo študenti, ktorí potrebujú špeciálnu pozornosť, vrátane ELL/ESL (tí študenti, ktorí sa učia angličtinu ako druhý jazyk), ťažia z okamžitej spätnej väzby a interakcie medzi systémom a členmi skupiny.

E-Blocks English

  • vyzýva ku kolaboratívnemu učeniu (k spolupráci) v malých skupinách
  • podporuje rôzne dodacie modely: vedené učiteľom alebo použité samostatným študentom
  • zahŕňa učiteľský riadiaci systém na vykazovanie pokroku u študentov
  • zahŕňa materiály na vyučovanie pre učiteľa, pracovné zošity pre študentov, aktivity na zhrnutie učiva a kartičky na opakovanie
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM